DSP’li Aksakal: Deniz Gezmiş’ler bugün olsaydı, Erdoğan’a oy verirdi

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Buket Aydın ile Yüz Yüze" programına konuk oldu. İlginç açıklamalarda bulundu. Bunlardan biri de şuydu: "Deniz Gezmiş'ler de tam bağımsızlık için mücadele etti. Onlar bugün olsaydı, Erdoğan'a oy verirdi, onlar da ABD karşıtıydı."

KRONOS 19 Nisan 2023 GÜNDEM

Başkanı olduğu DSP’nin il başkanları ve üyelerinin itirazına rağmen Cumhur İttifakı’nda katılan DSP’nin genel başkanı Önder Aksakal, “Deniz Gezmiş’ler bugün olsaydı, Erdoğan’a oy verirdi, onlar da ABD karşıtıydı. Ecevit yaşasaydı Cumhur İttifakı’nda olurdu” dedi.

Haber Global‘de yayımlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze isimli programa konuk olan Aksakal, “Deniz Gezmiş’ler de tam bağımsızlık için mücadele etti. Onlar bugün olsaydı, Erdoğan’a oy verirdi, onlar da ABD karşıtıydı. Ecevit yaşasaydı Cumhur İttifakı’nda olurdu. İnsanlar ölüyor ama fikirler ayakta. O fikirler doğrultusunda bugün kime ne oy vereceğini biliyoruz” açıklamasında bulundu.

Aksakal’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“DSP’Yİ TOPLUMU BİR BÖLEN OLARAK LANSE ETMEYE ÇALIŞTILAR”
“Yıllardır DSP üzerinde bir siyasi vesayet görüntüsü vardı, kuruluştan itibaren özellikle CHP ve SHP kanadı, sürekli Ecevit’i ve DSP’yi toplumu bir bölen olarak lanse etmeye çalıştılar. Ecevit’in ayrılmasından sonraki süreç de bir yok sayma stratejisi ortaya konuldu. O cenahta yine bu manzara bir beklenmedik durum olarak karşılandı, DSP bu kararıyla Türk siyasetindeki dengeleri oynattı. DSP, üzerindeki bu vesayeti kabul etmeyeceğini söyledi.


 

Demokrasiyi içselleştirip içselleştirmediğimizin görüntüsüdür, karara itiraz edilip edilmediği. Devleti yönetecek Cumhurbaşkanı seçilecek. Eğer yapınız içerisinde birkaç kişi buna itiraz ediyorsa büyük gürültüler koparılarak o parti, yıpratılmaya çalışılıyor. DSP’nin tüm örgütlerinde görev üstlenmiş örgütlerinde bir tek amaç vardır, yeniden parlamentoda yer almanın heyecanıyla hazırlanıyor.

“MİLLET İTTİFAKI’NDAN BİZE BİR TEKLİF GELMEDİ” 
Biliyorsunuz Altılı Masa denen yapı bir yıldan önce oluşturuldu. Onlar altı partili ve bazı beklentiler dahilinde bir partinin daha katılımıyla, DSP ve diğer bazı partileri görmek istemediler, bize bir teklif de gelmedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destekleme kararı alınması ile ittifak farklı şeyler. DSP artık Cumhurbaşkanı adayı çıkarmalı.

Demirel demişti, kim ne verirse benden beş fazlası derdi. Böyle bir rekabet vardı ama bu seçimler maalesef ABD’nin öncülüğünde yürütülen, vatanın bölünmezliğinin tartışıldığı bir gündem meydana geldi. HDP gibi, ülkenin bölünmesini isteyen bir siyasi hareket belirleyici faktör haline getirildi. DSP gibi Atatürk’ün değerlerini önemseyen ya da önemseyen partiler arasında bir ayrışma meydana getirdi. Adı zaten Demokratik Sol. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti yaşatma görevini üstlenmiş olarak Amerika’nın ülkemizdeki etkisini istemeyen bir parti. Hem Hizbullah hem de PKK’yı bitiren ve Türkiye’ye huzur getiren bir parti.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com