Durmuş Yılmaz’dan Akşener’e tek cümlelik yanıt: Oysa bizim ihtiyacımız…

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kurultay'daki sert üslubuna yönelik tek cümlelik eleştiri getirdi: "Oysa bizim ihtiyacımız..."

KRONOS 24 Haziran 2023 GÜNDEM

Eski Merkez Bankası Başkanı ve İyi Parti 27’inci Dönem Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, sosyal medya hesabından, İyi Parti’nin bugünkü Genel Kurulu’nda parti içi muhalefeti sert sözlerle eleştiren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yanıt niteliğinde tek cümlelik paylaşıma yer verdi. Yılmaz paylaşımında, “Oysa bizim ihtiyacımız bir zeytin dalıydı ve kaybedecek tek kişimiz yoktu” diye yazdı.

“ROTAMIZ NET, PUSULAMIZ MİLLET”
İyi Parti’nin 3. Olağan Kurultayı’nda, tek aday olan Genel Başkan Meral Akşener, oy kullanan 1151 delegeden, 1127’sinin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. “Rotamız net, pusulamız millet” sloganı ile yapılan kurultayı “hesaplaşma zemini” olarak nitelendiren Akşener, “Herkes haddini bilecek. Parti içinde şımarıklığı bitireceğim” sözleriyle parti içi muhalefete sert mesajlar verdi.


“BİR ZEYTİN DALI…”
Akşener’in mesajlarına Merkez Bankası eski Başkanı ve İyi Partili Durmuş Yılmaz sosyal medya hesabından paylaşımla karşılık verdi. Yılmaz mesajında, “Oysa bizim ihtiyacımız bir zeytin dalıydı ve kaybedecek tek kişimiz yoktu” ifadesini yazdı.

AKŞENER ÇOK SERT KONUŞMUŞTU
Akşener, bugünkü Genel Kurul’da partiyi kurduğundan bu yana bir kez daha genel başkan olarak rakipsiz kaldı ve tek aday oldu. Ancak son iki kurultayda “çarşaf liste” yöntemini benimseyen Akşener, 50 kişilik Genel İdare Kurulu üyeliği için “blok liste” çıkardı.

Akşener, bunun gerekçesini de sert ve öfkeli kurultay konuşmasında açıkladı. Kürsüye yine alışılmışın dışında, içi dolu bir bez torbayla çıkan Akşener, “Sandığa gelmeden, parti içindeki sandıklardan konuşalım” dedi.

Akşener, ilk kurultayda blok liste yaptığında parti içinden itirazlar yükseldiğini, sonrasında kimseyi işaret etmeden çarşaf liste ve son kurultayda da 100 kişilik anahtar listeyi içeren çarşaf liste yaptığını anımsattı.

Ancak yine de kimseyi memnun edemediğini, “ağır çirkinlikler” yaşadığını vurgulayan Akşener, “Anladım kurultaylar hesaplaşma yeridir. Ben hesap vereceğim, siz de hesap vereceksiniz!” sözleriyle partililere seslendi.

Torbanın içinde tüm parti yönetici adaylarının isimlerinin olduğuna dikkat çeken Akşener, “Bana kala kala kura kaldı. Ben kura mı çekeyim, saygısızlar! Bundan sonra partimize sosyal medyada, orada burada zarar veren herkes hakkında gereğini ben yapacağım” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com