Efsanevi rock grubu Türkiye’ye geliyor: Peki, gelen gerçekten AC/DC mi

AC/DC'de sadece bir yıl solistlik yaptıktan sonra yerini Bon Scott'a bırakan Dave Evans'ın İstanbul'da vereceği konser tartışma yarattı.

KRONOS 07 Ekim 2023 KÜLTÜR

Dave Evans

1973 yılında kurulan dünyaca ünlü, efsane rock grubu AC/DC, 50. yıllarını kutladıkları dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor.

Rock’n Roll dozu yüksek konserleriyle tanınan grup, 20 Ekim’de Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

Ancak Türkiye’deki basın yayın organlarına servis edilen bu haber bir anda ülkedeki rockseverleri tereddütte bıraktı.

“Highway to Hell” ve “You Shook Me All Night Long” gibi şarkıları dillere destan olan grubu Kuruçeşme Açıkhava’da canlı seyretmek isteyenler önce AC/DC’nin resmi sitesine sonra da Türkiye’deki biletleri satan siteye baktılar. Ancak manzara anlatıldığı gibi değildi. Sahneye çıkacak olan AC/DC değil, Dave Evans’tı. Evans ise grubun yalnızca kuruluşunda bulunmuştu.

AC/DC DEĞİL, DAVE EVANS KONSER VERECEK
Evans sadece bir yıl daha sonra efsaneleşecek AC/DC’nin solistliğini yaptıktan sonra 1980’de hayatını kaybedene dek grubun solistliğini yapmış olan Bon Scott’a devretmişti.


Sadece bir sene AC/DC ile söyleyen Evans daha sonra yine İngiltere’nin Newcastle şehrinde kurulan yine Avustralyalı gençlerin kurduğu Rabbit grubuna geçmiş ve müzik hayatına dört yıl orada devam etmişti. Dave Evans & Hot Cockerel ve Dave Evans Thunder Down Under adlı grupları kuran Dave Evans, sonrasında çalışmalarına tek başına sürdürdü.

Gelen iddialar arasında konserin, AC/DC’nin ilk anının yeniden yaratımı olacağı yönünde. O dönemde yaptıkları versiyonlar ve kendi şarkılarından oluşacağı söyleniyor. Şarkı listesinde AC/DC’nin ilk günlerinden “Can I Sit Near You Girl?”, “Rocking In The Parlour”, “Baby Please Don’t Go” ve “Sunset Stripp” gibi şarkıların yer alacağı dedikodular arasında

İşte bu Evans, 20 Ekim’de İstanbul’da konser verecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com