Ege’de hayatını kaybeden KHK’lı Nurdan Gündüz’ün cenazesi Kos Adası’nda toprağa veriliyor

İltica etmek için Ege Denizi'ni sürat teknesiyle geçerken 2 Aralık Perşembe günü savcı eşi İbrahim Gündüz ile birlikte hayatını kaybeden katip Nurdan Gündüz'ün cenazesi bugün Kos Adası'nda defnedilecek.

KRONOS 08 Ocak 2022 GÜNDEM

2 Aralık 2021’de iltica etmek üzere Yunanistan’a geçmek isterken Kos (İstanköy) Adası açıklarında teknelerinin alabora olması sonucu hayatını kaybeden KHK’lı savcı İbrahim Gündüz (36) ve eşi KHK’lı katip Nurdan Gündüz’ün cenazeleri için karar verildi. Nurdan Gündüz, ailesinin talebi üzerine Kos Adası’nda toprağa verilecek.

15 Temmuz’dan sonra çıkarılan olağanüstü hal (OHAL) dönemindeki kanun hükmünde kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen ve daha sonra Osmaniye T tipi cezaevinde 15 ay hapis yatan savcı İbrahim Gündüz ile KHK’lı katip eşi Nurdan Gündüz 2 Aralık 2021’de iltica etmek üzere Yunanistan’a geçmek istemişler, ancak sürat teknelerinin alabora olması sonucu Gündüz çifti boğularak hayatını kaybetmişti.

Kimlik tespiti ve otopsi sonuçlarının ardından Nurdan Gündüz’ün cenazesi bugün (8 Ocak Cumartesi günü) Yunanistan’ın Kos Adası’nda defnedilecek.

KHK’lı savcı İbrahim Gündüz’ün cenazesi ile ilgili ailesi henüz bir karar vermediği öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com