Eğitim-Sen’den ODTÜ yönetimine: Keyfi uygulamalardan vazgeçin

Eğitim-Sen, ODTÜ yönetimi tarafından gerekçe gösterilmeden görevden alınan akademisyenler Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu için açıklama yaptı: “Üniversitelerin adı her gün yeni skandallara, hukuksuzluğa, yolsuzluğa karışmakta, atanan rektörler eliyle üniversitelerde ağır bir yıkım yaşanmaktadır.”

KRONOS 21 Haziran 2022 GÜNDEM

Eğitim-Sen, araştırma görevlileri Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu’yu herhangi bir gerekçe göstermeden görevden uzaklaştıran ODTÜ yönetimine karşı “Hocalarımızın yanındayız” diyerek kampüste açıklama yaptı.

“ODTÜ Yönetimi Hukuksuz, Baskıcı ve Keyfi Uygulamalarından Vazgeçmelidir” başlığıyla Eğitim-Sen Genel Başkanı Nejla Kurul tarafından yapılan açıklamada, “Üniversitelerin adı her gün yeni skandallara, kayırmacılığa, hukuksuzluğa, yolsuzluğa ve baskıya karışmakta, atanan rektörler eliyle üniversitelerde ağır bir yıkım yaşanmaktadır” denildi.

‘HUKUKUN EN TEMEL İLKELERİ AYAKLAR ALTINDA’

Açıklamayı, “Üniversiteyi üniversite yapan tüm değerler ve ilkeler yok sayılmakta, hukukun en temel ilkeleri ayaklar altına alınmaktadır” sözleriyle sürdüren Kurul, şöyle devam etti:


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘ER YA DA GEÇ HESAP VERECEKSİNİZ’

“Eğitim-Sen olarak belirtmek isteriz ki tüm hukuksuzlukların, keyfi ve siyasi kararların faili olan yöneticiler er ya da geç hukuk önünde bunların hesabını vermek zorunda kalacaktır. Hukuka uygun hareket etmek zorunda olan ODTÜ yönetimine bu gerçeği hatırlatıyor, haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan Yonca Özdemir, Sibel Bekiroğlu, Serhat Selışık ve Mehmet Mutlu hocalarımızın hızla görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz. Başta ODTÜ emekçileri olmak üzere herkesi dayanışmaya davet ediyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com