Ekonomist Zelyut gözaltına alındı 

KRONOS 02 Aralık 2019 GÜNDEM

Avrasya Yatırım Stratejisti Zelyut, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bahçelievler Terörle Mücadele ekipleri tarafından evimden alındım. Teröristlik yapıyormuşum… Basın savcısı konuyla ilgilenmiyor… Terör savcısını bekliyoruz… Ne günlere kaldık… Karakolda bekliyorum… Şikayet konusu, halkı devlete karşı kin ve nefrete sürükleyecek yayınlar yapmam olarak belirtildi. Savcılığın emri ile yürütülen soruşturmada ifadem alındı. Yazılarımın ve Avrasya Yatırım’daki videolarımın anayasanın ifade özgürlüğü içinde olduğunu söyledim. Hakkımdaki şikayetin iftira olduğunu belirttim” mesajlarını paylaştı.

‘EKONOMİ YORUMLARIM TERÖR SUÇU GİBİ GÖSTERİLİYOR’ 

İfade işleminin ardından serbest bırakılan gazeteci Rıza Zelyut’un oğlu Zelyut “Üzücü olan benim ekonomi yorumlarımın terör suçu gibi gösterilme çabasıdır” dedi.

Youtube’da ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zelyut, son olarak ‘Reis’e 2020’de 3 darbe vurulacak!’ başlıklı bir video yayımlamış ve bunları ‘ilk darbe ekonomi, ikinci darbe babacan, üçüncü darbe Trump” başlıklarıyla sıralamıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com