Elçin Sangu’dan ifade özgürlüğü çıkışı: Anayasal hakkım

Çerkez asıllı Türk oyuncu ve manken Elçin Sangu, sanatçıların politik konularda fikirlerini beyan etmelerinin eleştirilmesine tepki göstererek, "Fikrimi beyan etmek anayasal hakkım" dedi.

KRONOS 03 Haziran 2024 KÜLTÜR

Televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye’de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi olan Elçin Sangu, sanatçıların siyasi konularda fikirlerini beyan etmesi hakkında konuştu.

Commun adlı YouTube kanalında Tanem Sivar’ın sunduğu “Tanemin Sorası Var’” adlı programa konuk olan Elçin Sangu, sanatçıların gerek politik gerekse günlük yaşama dair konularda fikirlerini beyan etmelerinin eleştirilmesine tepki gösterdi.

Sangu, “Ben de bu ülkenin vatandaşıyım, fikrimi beyan etmek anayasal hakkım” dediği değerlendirmesinde şunları söyledi:

“BEN BU ÜLKENİN VATANDAŞIYIM”
“Diyorlar ki; oyuncu, sanatçı siyasete karışmasın. Ben bu ülkenin vatandaşıyım ve sesini yükseltecek birileri varsa mümkünse de zaten bu insanlar yapmalı. Biz siyasete girmiyoruz ki; ben kalkıp parti lideri gibi konuşma yapmıyorum ki. Ben fikrimi paylaşıyorum, ne düşünüyorsam onu paylaşıyorum. Bu da benim anayasal hakkım. Yani mesleğimle ne ilgisi var konunun. Ben bunun için gerçekten, herkes bilir işte benim çevremde de, avukata bile vermedim kimseyi. Uğraşmadım bile. Ama bu arada ölüm tehditleri, onlar bunlar, hani küfürler, kıyametler… Hiç umuruma bile takmadım. Çünkü gerçekten doğru bulmuyorum. İfade edilmesi gereken şeyler varsa, mesleki olarak her şey bir kenara, ben bu ülkenin vatandaşı olarak ifade etmeye devam etmek istiyorum.”


Ünlü oyuncu Elçin Sangu, daha önce de uzun süredir gözlerden uzak olmasının nedenini açıklamıştı. Sangu, merak edilen soruya Baldur’s Gate oynadığını belirterek yanıt vermişti. Hayranlarının sorularını içtenlikle yanıtlayan Sangu, oyundaki favori karakteri hakkında da açıklamalarda bulunmuştu.

Onun oyunlar hakkındaki sözlerini tiye alan yayıncı Jahrein’e karşılık vermiş, “Tamam, kral en çok sen oynuyorsun, en iyi sensin tamam, şahanesin tamam” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com