Emekli polis memurunu öldüren gaspçı yakalandı

İstanbul Bağcılar'da emekli polis memuru Avşin Altuntaş'ın gaspçı tarafından kalbinden vurularak öldürülmesiyle ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

KRONOS 21 Haziran 2024 GÜNDEM

İstanbul Bağcılar’da emekli polis memuru Avşin Altuntaş, 19 Haziran Çarşamba gece saatlerinde, arkadaşlarıyla park halindeki otomobilde oturduğu sırada, silahlı bir kişinin saldırısına uğradı.

Saldırgan, Altuntaş ve arkadaşlarının telefonlarını gasp ettikten sonra kaçmaya başladı. Altuntaş’ın, silahıyla havaya ateş etmesi üzerine saldırgan da silahıyla Avşin Altuntaş’a ateş ettikten sonra taksiye binerek kaçtı. Göğsünden yaralanan emekli polis memuru kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI
Olay anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, arabaya doğru ilerleyen saldırganın bir süre sonra araçtaki emekli polis memuru Altuntaş ve arkadaşının cep telefonunu alarak uzaklaştığı ardından da Altundaş’ın şüphelinin peşinden havaya ateş açtığı daha sonra da isabet eden kurşunla yere yığıldığı görülüyor.

10 ŞÜPHELİ YAKALANDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, konuyla ilgili yaptığı çalışmalarda Bahçelievler ile Kartal’da çeşitli tarihlerde iş yerlerine silahlı saldırı düzenleyen ve aralarında Bağcılar’da Altundaş’ın öldürülmesi olayına karışan şüphelinin de bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Adreslerde yapılan aramalarda ise 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet Kaleşnikof AK-47 marka tüfek, 1 adet Kaleşnikof AK-47 marka tüfeğe ait şarjör, 15 adet 7.62mm çaplı fişek, 5 adet tabanca şarjörü, 155 adet 9.19mm çaplı fişek ele geçirildi.

Saldırganın yakalanmasına yönelik yapılan çalışmaların ardından yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

Olayın yaşandığı binanın yanındaki iş yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Mithat Arslan, “Sabah geldiğimde polisler yolu kapatmıştı. Bir cinayet işlenmiş diye bilgi aldım. Nöbet değiştirirken geldiğim için arkadaşa sordum. Bir tane silahlı şahıs, bizim karşı tarafımızda güvenlik görevlisi olarak çalışan bir arkadaşımızı kurşunlamış. Bizim şirketin önünden hızla kaçmış” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com