Emekli tuğgeneral Atasoy’a gözaltı gerekçesi: Telefonu ortak baz sinyali verdi

30 Ağustos 2020 Yüksek Askeri Şura kararıyla tuğgeneralliğe terfi ettirilen ve ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına atanan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy'un gözaltı gerekçesinin telefonunun 4 kişiyle aynı baz istasyonundan sinyal vermesi olduğu ortaya çıktı.

KRONOS 29 Ocak 2021 GÜNDEM

Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy’a yönelik suçlamanın yurt içi ve yurt dışında görev yaptığı yerlerde telefonun başka bir telefonla ortak baz sinyali vermesi olduğu ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 27 Ocak’ta hakkında gözaltı kararı verilen üç emekli tuğgeneral arasında yer alan Atasoy’a yöenlik suçlamanın 2006-2014 yılları arasında görev yaptığı Kars, İstanbul ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Gülen cemaati ile ilişkilendirilen 4 kişinin telefonu ile aynı baz istasyonundan sinyal verdiği iddiası olduğu belirtildi.

Piyade kurmay albay rütbesindeyken 30 Ağustos 2020 Yüksek Askeri Şura kararıyla tuğgeneralliğe terfi ettirilen Atasoy, ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına atandı. Bu göreve başlamadan kısa süre önce Harekat Başkanlığı, ardından ise 4. Kolordu Komutanlığı emrine verilen Atasoy, emekliye ayrıldı.

“Silahlı terör örgütüne üyelik” suçlamasıyla gözaltına alınan Atasoy’un emniyetteki işlemleri sürüyor.​​​​​​​

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com