Emeklilere bayramda 1500 TL ikramiye verilmesi teklifi, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi

CHP'nin bayramda emeklilere 1500 TL ikramiye verilmesi teklifi AKP ve MHP'nin oylarıyla Meclis reddedilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 100 liralık artış kabul edildi. CHP Sözcüsü Öztrak, "Emeklinin hakkını gasp edenler, bunun hesabını emeklilerimize sandıkta tıpış tıpış vereceksiniz" dedi.

KRONOS 29 Nisan 2021 GÜNDEM

Emekliler banka kuyruğunda

TBMM’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon oranıyla birlikte 1100 TL olarak belirlediği emeklilerin bayram ikramiyesi Meclis’te 1100 TL olarak kabul edildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’nin 1500 TL olmasını istediği emekli ikramiyesiyle ilgili kanun teklifinin AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildiğini açıkladı.

Öztrak, “Cumhuriyet Halk Partisinin emeklilere bayramda 1500 lira bayram ikramiyesi verilmesine dair kanun teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Emeklinin hakkını gasp edenler, Bunun hesabını emeklilerimize sandıkta tıpış tıpış vereceksiniz.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Cumhuriyet Halk Partisinin emeklilere bayramda 1500 lira bayram ikramiyesi verilmesine dair kanun teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Emekçiye de emekliye de hor gözle bakan bir anlayışla karşı karşıyayız”dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com