Emekliye bayram ikramiyesinde zam sinyali

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan emekli ikramiyelerine zam sinyali: "Emeklilerin bayram ikramiyelerinin artırılması talebi var. Bu adımı atmaya hazırız."

KRONOS 07 Şubat 2024 EKONOMİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca emekliye bayramlarda verilen ikramiyelerle ilgili zam sinyali verdi. Işıkhan, “Emeklilerin bayram ikramiyelerinin artırılması talebi var. Bu adımı atmaya hazırız” dedi.

Işıkhan, konuyla ilgili olarak, “Emeklilerimize bir seferlik beş bin lira destek verdik. Emeklilerimiz müsterih olsun. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerekli değerlendirmeleri yaparak, gerekli çalışmaları yaparız ve adımları atarız. Emeklilerin talebi var, bu adımı atmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

NTV’ye konuşan Işıkhan, ikramiye ödenmesine 2 bin lira ile başladıklarını söyledi ve “Emekliler bizim için çok değerli. Enflasyona karşı vatandaşlarımızı ezdirmeme konusu emeklilerimiz için de geçerli. Bayram ikramiyesi de AK Parti döneminde gerçekleşti. Bunu 2018 yılında hayata geçirdik. 2 bin TL ile başladık daha sonra 2.200 TL’ye ardından da 4 bin TL’ye yükselttik. Bu kapsamda emeklilerimizin talep ve ihtiyaçlarını öncelendiriyoruz” diye konuştu.

‘AYLIKLARI EŞİTLEDİK’

Işıkhan, şöyle devam etti:

“Ocak ayından itibaren aylıkları eşitledik. Dün SSK’lı 10 milyon 798 bin 98 emeklimize, bugün ise Bağ-Kurlu 2 milyon 861 bin 770 emeklimize fark tutarlarını yatıracağız. 13 milyon 660 bin 868 kişiye ödeyeceğimiz fark 15 milyar 845 milyon 280 bin 523 lira fark ödemesi yapacağız.

EYT kapsamındaki düzenlemeden faydalanan kişi sayısı yaklaşık 2 milyon. 950 bin EYT emeklisi vatandaş tekrar çalışma hayatına döndü. EYT’de süreç devam ediyor. 2024 yılının sonunda emekli sayısının 16 milyon 400 olacağını tahmin ediyoruz.

Emeklilerimizin refahını etkileyen unsurları gidereceğiz. Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık vereceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com