Emine Şenyaşar, Adalet Nöbeti’ne yeniden başlıyor 

Urfa'daki Adalet Nöbeti'ni Ankara'ya taşıyan ve ameliyatı sebebiyle eylemine ara veren Emine Şenyaşar, eylemine yeniden başladı. Ferit Şenyaşar, "Annenin aradığı adalet herkes içindir. Aradığımız adalet bir gün herkese lazım olacak" dedi.

KRONOS 11 Mart 2024 GÜNDEM

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde eski AKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu DEM Parti Urfa milletvekili Ferit Şenyşar’ın Urfa’dan Adalet Bakanlığı önüne taşıdığı ve verilen sözler üzerine ara verdiği Adalet Nöbetine yeniden başladı.

Şenyaşar ailesi konuya dair Meclis’te basın açıklaması düzenledi. Ferit Şenyaşar, Annesi Emine Şenyaşar’ın 26 Temmuz 2023 tarihinde adalet arayışını Adalet Bakanlığı önüne taşıdığını, eyleminin 49’üncü gününde bakanın Anne Şenyaşar ile görüşmeyi kabul ettiğini hatırlattı.

BEŞ AYDA HİÇBİR OLUMLU GELİŞME OLMADI

Şenyaşar, annesinin bakandan 6 yıla yakındır tutuklu bulunan oğlunun tutuksuz yargılamasını isteğini, Adalet Bakanı ile yardımcılarının ise yapılanların haksızlık olduğunun farkında olduklarını ve sabretmeleri gerektiği yönünde görüş belirttiklerini kaydetti.

Bakanlığın sabır istemesi üzerine anne Emine Şenyaşar’ın ertelediği ameliyatı olmaya karar vererek eyleme ara verdiğini ancak üzerinden geçen beş aylık süreye rağmen hiçbir olumlu gelişmenin yaşanmadığını, aksine tutuklu yargılanan Fadıl Şenyaşar’ın haftalık telefon görüşmesinin iki haftada bir kereye düşürüldüğünü ifade etti.


‘MÜCADELEYE DEVAM’

Şenyaşar sıraladığı tüm sebeplerden kaynaklı Anne Emine Şenyaşar ile Adalet Bakanlığı önündeki Adalet Nöbeti eylemine 50’nci günde devam etme kararı aldıklarını söyledi.

Ferit Şenyaşar, “Bugün iftarımızı anne ile birlikte Adalet Bakanlığı önünde açacağız. Annenin aradığı adalet herkes içindir. Aradığımız adalet bir gün herkese lazım olacak. Bu süreçte annenin haklı mücadelesine sahip çıkalım. Devam eden bu adaletsizliğe hep birlikte son verelim” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com