Emine Şenyaşar’ın adliyeye girişi de yasaklandı

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısıyla iki çocuğu ve eşi öldürülen Emine Şenyaşar'ın Urfa Adliyesi'ne girişi de yasaklandı.

KRONOS 16 Mart 2021 GÜNDEM

Şenyaşar ailesinden üç kişi öldürüldü

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısıyla iki çocuğu ve eşi öldürülen Emine Şenyaşar’ın ailesi için başlattığı ‘adalet’ nöbeti 8’inci gününe girerken, Urfa Adliyesi’ne girişi de yasaklandı.

EMİNE ŞENYAŞAR’A GÖZALTI

Urfa Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşmek isteyen Şenyaşarlara bugüne kadar olumlu cevap verilmezken, dün ‘kamu görevlisine hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alınan Emine Şenyaşar ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Adliyedeki ‘adalet’ nöbetine geri dönen Şenyaşar, görüşme talebini kabul etmeyen başsavcının talimatı doğrultusunda adliye bahçesine alınmadı.


 

‘YETER ARTIK ÖLDÜK’

Aile, Twitter hesaplarından “Savcı, adliye kapısından içeriye girmemizi de yasaklamıştır. Tüm dünya adalet çığlığımızı duydu. Adalet bakanı sesimizi duymadı” diye yazdı. Eylemini adliyenin giriş kapısına taşıyan Şenyaşar, “Yeter artık, öldük. Bu devletle öldük. Olmayan bu devletle öldük. Allah’ım yukarıda değil misin?” diyerek isyan etti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com