Emniyette üç ekip kavga ediyor: Mücadelenin asıl sebebi o koltuk…

T24 yazarı Tolga Şardan, emniyet içerisinde birbirleriyle kavga eden en az üç ekip olduğuna dikkat çekti. Ali Yerlikaya'nın gözleri önünde yaşanan kavganın asıl sebebi ise bir koltuk...

KRONOS 23 Nisan 2024 GÜNDEM

T24 yazarı Tolga Şardan, emniyet içerisinde birbirleriyle kavga eden en az üç ekip olduğunu belirttiği yazısında mücadelenin asıl hedefinin İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın yakın zamanda emekli olmasıyla boşalacak olan koltuğu olduğuna işaret etti.

Bu mücadelenin Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın gözleri önünde yaşandığını ifade eden Şardan, “Şu anda birbiriyle mücadele eden en az üç ekip var. Devre kardeşliği ile tarikat ve cemaat birliktelikleri ekiplerin çimentosu. Mücadelenin asıl hedefi, mevcut İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın yakın zamanda emekli olmasıyla boşalacak İstanbul Emniyet Müdürlüğü. Aktaş’tan sonra yeni İstanbul Emniyet Müdürü kim olacak? Gücü eline kim alacak? Asıl sorun burada” dedi.

Birbirleriyle mücadele eden bu ekiplerin kendilerini zora sokacak karşıt isimlerden kurtulmayı hedeflediğini belirten Şardan, bu bağlamda önümüzdeki ay yapılması beklenen Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu’nun çalışmalarının önemli olduğuna dikkat çekti.

ALİ YERLİKAYA’NIN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE

Tolga Şardan’ın yazısı şöyle:

“Emniyet içinde farklı ekipler, çok ciddi biçimde birbirleriyle mücadele ediyor.

Ve, bu mücadele Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın gözleri önünde yaşanıyor maalesef.

Şu anda birbiriyle mücadele eden en az üç ekip var. Devre kardeşliği ile tarikat ve cemaat birliktelikleri ekiplerin çimentosu.

Mücadelenin asıl hedefi, mevcut İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın yakın zamanda emekli olmasıyla boşalacak İstanbul Emniyet Müdürlüğü.

Aktaş’tan sonra yeni İstanbul Emniyet Müdürü kim olacak? Gücü eline kim alacak? Asıl sorun burada.

Şunu da unutmamak lazım, İstanbul’a atanacak gerek il valisini, gerekse il emniyet müdürünü bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan belirliyor. Bu işin peşinde olanların bunu da dikkate alması lazım. Zira her defasında Erdoğan’ın beklenenden farklı tercihleri olabiliyor. Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak da var işin içinde.

Bir diğeri, önümüzdeki ay yapılması beklenen Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu’nun çalışmaları.

EMEKLİ EDİLECEK İSİMLER ÖNEMLİ

Burada önemli olan terfilerden önce emekli edilecek isimler. Emekli olmaları beklenen polis müdürleri içinde Bakan Yerlikaya’nın geri dönüş yolu açtığı polis müdürleri var. Geri dönenlerden bazıları aktif görev almak için özellikle siyaset üzerinden yoğun girişim halindeler. Bu isimlerin bir kez daha emekli edilmeleri gündemde.

Ve birbirleriyle mücadele eden bu ekipler, kendilerini zora sokacak karşıt isimlerden kurtulmayı hedeflemiş durumda.

Tabii emekli edilecekler arasında sadece bu isimler yok, sistem içinde yer almasında sakınca bulunan kimi isimler de yer alabilecek.

Kurul kararları sonrasında tablo daha da netleşecek.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com