Emniyet’te Yu-Ma-Tu depremi!

Elektronik şirketi Yu-Ma-Tu’nun sahiplerden Tuncay Çapraz’ın boşanma aşamasındaki eşi Jale Çapraz, çarpıcı iddialar ortaya attı. Çapraz, eşinin muvazzaf Emniyet müdürleriyle beraber iş yaptığını, onlara maddi destekte bulunduğunu, milyonlarca doların yurt dışına çıkarıldığını iddia etti.

KRONOS 05 Ekim 2021 GÜNDEM

Elektronik şirketi Yu-Ma-Tu’nun sahiplerinden Tuncay Çapraz’a boşanma davası açan Jale Çapraz, eşinin kendisini ölümle tehdit ettiğini belirterek, koruma ve uzaklaştırma kararı verilmesi talebinde bulundu.

Çapraz’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede vahim iddialar yer aldı. Çapraz, İstanbul Emniyet Müdürü olan Zafer Aktaş, Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile çok sayıda polis şefinin isminin geçtiği dilekçede, söz konusu isimler sayesinde eşi ile beraber milyonlarca doları yurt dışına çıkardıklarını belirtti.

“ZAFER AKTAŞ VE SUVAT DİLBEROĞLU DOSTUMUZ, EV VE ARSA PARALARI VERDİK”

Eşi ile polis şeflerinin uzun yıllar beraber iş yaptıklarını iddia eden Çapraz polis şeflerine evler, arsalar aldıklarını iddia etti.

1990 yılından sonra eşi ile beraber çok para kazandıklarını belirten Çapraz, 1998 yılında eski İstanbul Narkotik Şube Müdürü Ferruh Tankuş, şu an Muğla İl Emniyet Müdürü olan Süleyman Suvat Dilberoğlu, eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Adem Demir, şu an İstanbul Emniyet Müdürü olan Zafer Aktaş ile eski istihbarat şube müdürü Ersan Dalman ile aile dostu olduklarını belirtti.

Dilekçesinde polis şefleri sayesinde çok para kazandıklarını öne süren Çapraz, “Polis şeflerine maddi destek olduk. Ev ve arsa paraları verdik.” ifadelerini kullandı.

1998 yılında ise suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz’ın eşini kurşunlattığını aktaran Çapraz o dönemde de polis şeflerinin kendilerini koruduğunu iddia etti.

“ZAFER AKTAŞ’IN ABLASINA PARALARI BEN TESLİM ETTİM”

“Polis şefleri ile dostluğumuza mecburen devam ettik.” diyen Çapraz, “Eşim polis şeflerini Yunanistan, Finlandiya ve birçok ülkeye seyahate götürdü. Polis şeflerine ev ve arsalar aldık. Hatta Zafer beyin vergi levhası olmayan işsiz ablası üzerine Muğla-Bodrum’da 15-20 dönüm arsa aldık. Paraları her seferinde ben teslim ettim. Yaklaşık 3 milyon dolar taşıdım. Oğlu Mustafa’ya 5 milyon TL’lik Yu-Ma-Tu elektronik eşyayı karşılıksız verip Ankara’ya gönderdik.” dedi.


 

“YURT DIŞINA MİLYONLARCA DOLAR KAÇIRDIK”

Eşi ile oğlunun kendisini ölümle tehdit ettiğini aktaran Çapraz, “Polis şefleri de davadan vazgeçmem için baskı yapıyorlar. Ülkemizden birlikte kaçırdığımız milyonlarca dolar paranın tespit edilmesini hep birlikte engellemeye çalışıyorlar. Aldığım tehditler ve üzerime gelen baskılar nedeniyle koruma ve uzaklaştırma kararı çıkarılmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahkemenin koruma ve uzaklaştırma kararı vermesinin ardından söz konusu karar Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi. Çapraz’a koruma verilirken, söz konusu iddialar için ise herhangi bir adım atılmadı.

“AYAĞINDAN VURULAN ÇOCUK, BİZE NE YAPTI Kİ HATIRLAMIYORUM”

İddialar üzerine ulaştığımız İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Tuncay Çapraz’ı tanıdığını ancak yıllardır görüşmediğini belirterek “İddialar yalandır, hayatım boyunca namusum ve şerefim için yaşadım.” diye konuştu.

Cumhuriyet’in sorularını cevaplandıran Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, “Tuncay Çapraz’ı 90’lı yıllardan tanıyorum. Ayağından vurulan çocuk. Uzun yıllardır görüşmüyorum. Ne yaptı ki adam bize ben ne bileyim? Bize para mı vermiş? Bize ne yaptı ki hatırlamıyorum. O zamanlar bizim arkadaştı doğru. Ancak bize ne yaptığını hatırlamıyorum.” dedi.

ERSAN DALAMAN: BU TARZ İŞLERLE İŞİM OLMAZ

Telefonla görüştüğümüz Ersan Dalman ise Jale Çarpaz ile aile dostu olmadıklarını belirterek, “Beni tanıyorsa eşinden dolayı tanıyordur. Eşiyle tanışıyordum. Beni bir iki kez görmüştür.” dedi. İddialara dair Dalman, “Benim bu tarz işlerle işim olmaz.” ifadelerini kullandı.

Jale Çapraz, 31 yıldır şiddet gördüğünü öne sürerek 2020 yılında boşanma davası açtı. Dava devam ederken eşi tarafından ölüm tehdidi aldığını belirten Çapraz, 2021 yılı ocak ayında Küçükçekmece 8’inci Aile Mahkemesi ve Büyükçekmece 1’inci Aile Mahkemesi’ne müracaat ederek, uzaklaştırma ve koruma talebinde bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com