Emre Belözoğlu hakeme yumruklu saldırı hakkında konuştu: Başkan kırmızı çizgiyi aştı

Ankaragücü'nün eski başkanı Faruk Koca'nın hakeme yumrukla saldırmasına ilişkin konuşan teknik direktör Emre Belözoğlu, "Evet hata yaptı. Futbolun kırmızı çizgisi var. Başkanın bu kırmızı çizgiyi aştığı konusunda herkes hem fikir" dedi.

KRONOS 20 Aralık 2023 GÜNDEM

Ankaragücü’nün eski başkanı Faruk Koca’nın Rizespor maçı sonrasında sahaya inerek hakem Halil Umut Meler’e yumrukla saldırmasının yankıları devam ediyor. Maç sonrası yaşanan olayları provoke ettiği iddia edilen Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu yaşananlara ilişkin ilk kez detaylı bir açıklama yaptı. Yaşanan saldırıya ilişkin defalarca özür dilediğini söyleyen Belözoğlu, Faruk Koca için “Evet hata yaptı. Futbolun kırmızı çizgisi var. Başkanın bu kırmızı çizgiyi aştığı konusunda herkes hem fikir” dedi.

Halk TV’ye konuşan Belözoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Yaşanmamış bir olayı yaşanmış gibi göstermek olmuyor. Görüntüleri izlersen anlarsın. Tam 4 kez özür diledim. Sahada, koridorda özür diledim. Yaşananlara çok üzüldüm. Biz de insanız. Herkesin bir ailesi var. Kendi adıma ve takım adına çok özür dilediğimi belirtip, özür diledim. Daha sonra bana ‘yere düştü tekmeledi’ dediler. Ben şahit olmadığım için görüntülere… ‘Ayıp ediyorsunuz yere düşmüş adama tekme mi atıyorsunuz, delikanlı mısınız lan’ diyerek iki, üç kişiye de bağırdım. Ben olay anında sahip çıkılacak bir şey de yok. Bir adamın orada dayak yediği olayda sahip çıkılacak bir şey yok.

‘BAŞKAN HATA YAPTI’

Ama başkanı tanıyorum. İyi bir insan olduğunu biliyorum. Ancak insanların bu olayı başka tarafa çekmeleri, olayın arkasında Emre’de var demeleri üzerine Halil Umut Meler talihsiz bir röportaj verdi. Ancak benim özür dilediğimi o şokla hatırlamıyorsa bilemiyorum. Gerçi beni hatırlıyordur diye düşünüyorum çünkü bana, ‘Emre bana bunu nasıl yaptınız? Dünya kupasına gidemeyeceğim’ gibi şeyler söylüyordu.


 

(Faruk Koca’nın saldırısı) Yaptığı hata. Kendisi de bu hatayı kabul ediyor. Bir anlık öfkeyle yaptı. Bunun doğru olduğunu asla söyleyemeyiz.

Burada başkan sevilen bir insan. Evet hata yaptı. Futbolun kırmızı çizgisi var. Başkanın bu kırmızı çizgiyi aştığı konusunda herkes hem fikir. Benim oyuncularım de çok üzgün. Mesela yarın maç var. Onları toparlamaya çalışıyorum. Benim otobüsüm kurşunlandı takım kaptanıyken, bana bana feribotta 25 kişi saldırdı. Beşiktaş bir tane kınama yayınlamadı. O zaman Türk toplumu neredeydi?”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com