Engelli bakımevinde şiddet uygulayan şüpheli: ‘Biz, böyle şakalaşırdık’

İstanbul'da bulunan bir engelli bakımevinde hastaya şiddet uygulayan şüpheli, savcılık ifadesinde, "Sadece samimi, sevecen bir şekilde şakalaşıyorduk. Biz, bazen böyle şakalaşırdık" dedi. İki şüpheli de çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince "eziyet" suçundan tutuklandı.

KRONOS 25 Temmuz 2023 GÜNDEM

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde hizmet veren Özel Gözlem Engelli Bakımevi’nde yatan hastaya şiddet uygulayan Nuri C. ve o şiddet anlarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden Melek P., görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından gözaltına alınmıştı.

DHA’nın haberine göre; emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adalet Sarayı’na getirilen şüpheliler, savcılıkta ifade verdikten sonra tutuklanma talebiyle sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. Şüphelilerin savcılık ifadeleri ortaya çıktı.

“ŞAKA OLMASAYDI, BUNA MÜSAADE EDER MİYDİM?”
Nuri C. savcılıktaki ifadesinde, “Bu bakım merkezinde 1 yıldır çalışıyorum. 70 hastam vardı, hepsiyle ayrı ayrı ilgileniyor, bakımlarını yapıyordum. Amacım hastaya zarar vermek onu aşağılamak değildi. Sadece samimi, sevecen bir şekilde şakalaşıyorduk. Biz, bazen böyle şakalaşırdık. Bunu videodaki mimiklerimden de anlayabilirsiniz. Arkadaşım Melek’in videoyu çektiğini biliyordum. Şaka olmasaydı buna müsaade eder miydim” dedi.


“BEN BÖYLE BİR VİDEO ÇEKMEDİM”
Videoyu çektiği iddia edilen Melek P. ise suçlamaları reddederek, “Bakım merkezi müdürüyle tartışmamız olduğu için olayı üstüme yıkmaya çalışıyorlar. Benim elimde kendisinin bana hakaret ettiği görüntüler vardı. Beni kırmızı kod ile işten çıkartacağını söylemişti, ben de öyle bir şey yaparsa bu görüntüleri yayacağımı söylemiştim. Bu yüzden görüntüleri benim çektiğim söyleniyor. Ben asla böyle bir video çekmedim. Benim bilgim yoktur” ifadelerini kullandı.

İki şüpheli de çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince “eziyet” suçundan tutuklandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com