Erdoğan 25 kanalda çıktı ama Kılıçdaroğlu reyting yarışında fark attı

Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşamki programı 29 kanalda, Kılıçdaroğlu tek kanalda canlı yayındaydı. Erdoğan ratinglerde ilk 10'a giremedi. Kılıçdaroğlu yayını totalde 8., AB'de 2. oldu

KRONOS 13 Mayıs 2023 GÜNDEM

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı reyting yarışında da geride bıraktı.

Cumhurbaşkanı adayları Kılıçdaroğlu ve Erdoğan, iki farklı canlı yayına çıkarak seçime dair değerlendirmede bulundu. 25’i aşkın kanalla ortak yayına çıkan Erdoğan, reytinglerde ilk 10’a giremezken tek kanala çıkan Kılıçdaroğlu 8. sırada yer aldı.

Seçim öncesi Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında seçime ve gündeme ilişkin açıklamada bulundu.

Reyting sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Serhat Uçak “Erdoğan 29 kanalda, Kılıçdaroğlu tek kanalda canlı yayındaydı. Erdoğan ratinglerde ilk 10’a giremedi. Kılıçdaroğlu yayını totalde 8., AB’de 2. oldu.” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/serhatucak/status/1657290004291362817

Ayrıca, Erdoğan’ın katıldığı ortak canlı yayın nedeniyle kanallarda yayımlanması beklenen dizilerin yeni bölümleri yayımlanmadı. Aynı saatlerde cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Fox TV’de ‘Liderler FOX’ta’ canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘ERDOĞAN RATİNGLERDE İLK 10’A GİREMEDİ’

Pek çok kanalın aksine ise Show TV, önceki akşam Erdoğan yerine RTÜK’ün hedefinde olan ve iktidar tarafından ‘islamofobik’ olmakla eleştirilen Kızılcık Şerbeti’ni yayımlamayı tercih etti. Kızılcık Şerbeti günün en fazla reyting alan programı oldu.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com