Erdoğan: Araziyi arsa yapmak için bedel, vatan yapmak için kan gerekir

Arazi-arsa ve vatan benzetmeleri yapan Erdoğan: "Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz. Ben bunu şuna benzetiyorum. Arsa ve arazi var. Araziyi arsa dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok. İşte bizler bu toprakları vatan yapmak için nice şehitler verdik."

KRONOS 23 Nisan 2021 GÜNDEM

Erdoğan, Çamlıca Kulesi'nde...

Çamlıca Kulesi’ndeki bayrak törenine katılarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.

‘YÖNTEMLER DEĞİŞMİŞ OLSA DA NİYET AYNIDIR’ 

“Vatan topraklarını parçalamak ve milletimizi bölmek için kullanılan yöntemler değişmiş olsa da niyet aynıdır. Tüm badireleri birer birer geride bırakarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için adım adım ilerliyoruz” diyen Erdoğan, 2023 hedeflerine ulaşma gayreti içinde olduklarını ifade etti.

‘TOPRAK UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR’ 

Arazi-arsa-vatan benzetmeleri yapan Erdoğan şöyle konuştu: “Türk milleti için bayrak bağımsızlığının en önemli sembollerinden biridir. Ne diyor Arif Nihat Asya: Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır.

‘ARAZİYİ ARSAYA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN BEDEL GEREKİR’ 

Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz. Ben bunu şuna benzetiyorum. Arsa ve arazi var. Araziyi arsa dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok. İşte bizler bu toprakları vatan yapmak için nice şehitler verdik. Bizim büyüklerimiz nice şehitler verdi. Gençler işte sizleri büyüğünüz olarak böyle görüyorum. 2053’ün Türkiye’sini siz inşa edecek ve kuracaksınız. Sizsin gözlerinizde bu pırıltıyı görüyorum. Çok çalışacağız, okuyacağız. 2053’ün Türkiye’sini inşa edeceğiz. Biz toprağın altında olacağız. Sizi izleyeceğiz. Size inanıyoruz.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com