Erdoğan: Bir kısmı şatafat içinde, diğer kısmında fakirlik hüküm sürüyor

KRONOS 09 Aralık 2019 GÜNDEM

AKP’nin genel başkanı ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘En zengin İslam ülkesi ile en yoksulu arasındaki gelir farkı 200 katı aşıyor. Müslümanlar zekat müessesesini çalıştırmıyor. Zekat verilse İslam ülkelerinde fakir kalmaz fakir’ dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İslam İşbirliği Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı’nda konuşan Erdoğan’ın konuşmasından bazı başlıklar şöyle:

“PETROL, KAUÇUK, URANYUM VAR…”

Müslümanlar olarak 1.7 milyar gibi muazzam bir beşeri kaynağa sahibiz. Dünya nüfusunun yüzde 24’ü İİT teşkilatı üyesi ülkelerin vatandaşlarından oluşuyor. Nüfus yanında doğal kaynaklarıyla da İslam ülkeleri büyük bir potansiyel barındırıyor.

​*Bugün dünya petrol üretiminin yüzde 65’i, doğalgaz üretiminin yüzde 55’i, doğal kauçuk üretiminin yüzde 70’i, uranyum yataklarının yüzde 40’ı İslam ülkelerindedir.

GELİR FARKI 200 KAT

İslam İşbirliği Teşkilatı nüfusunun yüzde 21’i yani 350 milyon kardeşimiz aşırı yoksulluk şartlarında hayata tutunmaya çalışıyor. En zengin İslam ülkesi ile en yoksulu arasındaki gelir farkı 200 katı aşıyor.

“BİR KISMI ŞATAFAT İÇİNDE”

Müslümanlar kendi aralarında zekat müessesesini çalıştırmıyor. Zekat verilse İslam ülkelerinde fakir kalmaz fakir. Coğrafyamızın bir kısmı şatafat içinde yaşarken diğer kısmında fakirlik hüküm sürüyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com