Erdoğan, CHP’li belediyeleri hedef aldı: İçkiyi yaygınlaştırmak…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada CHP'li belediyelere içki satışı nedeniyle tepki gösterdi.

KRONOS 20 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında konuştu. Konuşmasında CHP’li belediyeleri içki satışı yapılması nedeniyle hedef alan Erdoğan, “Bazı yerel yönetimlerin ilk icraatı görüyoruz ki içki tüketimini yaygınlaştırmak oldu. Kimse kusura bakmasın belediyelerin görevi içkiye özendirici etkinlikler yapmak değildir. Biz bunların hiçbirini masum adımlar olarak değerlendirmiyoruz” diye konuştu.

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin hayatını kaybettiği kazaya da değinen Erdoğan, Türkiye’de bir günlük yas ilan edildiğini açıkladı.

Konuşmasında yeni anayasa çalışmalarına da değinen Erdoğan, “Karşımızda insicamı bozulmuş, bütünlüğü kaybolmuş, ileri demokrasi ve radikal vesayetin izlerini aynı anda taşıyan bir anayasa bulunuyor. Mevcut anayasanın yeni Türkiye’yi taşıması mümkün değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Yamalı bohçaya dönüşen 1982 Anayasası ile ağır aksak bugünlere kadar gelebildik. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü üzülerek ifade ediyorum darbe anayasası ile karşıladık ve geçirdik. Bunu Türk siyaseti adına bir eksiklik olduğunu daha önce de gündeme getirdim. Karşımızda insicamı bozulmuş, bütünlüğü kaybolmuş, ileri demokrasi ve radikal vesayetin izlerini aynı anda taşıyan bir anayasa bulunuyor.

Bu hakikati sadece biz değil hukukçular da sık sık ifade ediyor. Mevcut anayasanın yeni Türkiye’yi taşıması mümkün değildir. 85 milyon olarak yeni yüzyılda yeni anayasa ülküsünü gerçeğe dönüştürmemiz gerektiğine inanıyorum. Bunu kendimiz için istemiyoruz, Türkiye’nin milletimizin buna ihtiyacı var. Siyaset kurumu sivil anayasa yapabilecek kudrete, toplumsal temsiliyete sahiptir. Türk demokrasisi yeni ve sivil anayasasını ülkemize kazandırmalıdır. Yeni anayasa sadece siyasetin konusu da değildir. Sivil toplum, akademi, baro, gazetecilerin ve darbelerin mağdur ettiği tüm kesimlerin de süreci sahiplenmesini arzu ediyoruz.

“TÜRKİYE’Yİ EUROVISION’DAN UZAK TUTARAK İSBATLİ KARAR VERDİK”

Küresel cinsiyetsizleştirme projeleri aileyi hedef alıyor. Sapkın akımların meşrulaştırılmasına itiraz etmenin maliyeti artıyor. Eurovision’da buna bir kez daha şahit olduk. Özgürlük maskesi altında gençlere gösterilen garip tiplerin truva atları olduğu açıktır. Bu tür etkinliklerde normal bir insana rastlamak neredeyse imkansız hale geldi. Türkiye’yi son 12 yıldır bu kepazelikten uzakta tutarak ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi anlıyoruz.

CHP’Lİ BELEDİYELERE İÇKİ TEPKİSİ

Bazı yerel yönetimlerin ilk icraatı görüyoruz ki içki tüketimini yaygınlaştırmak oldu. Kimse kusura bakmasın belediyelerin görevi içkiye özendirici etkinlikler yapmak değildir. Biz bunların hiçbirini masum adımlar olarak değerlendirmiyoruz. Milletin onca talebi ve beklentisi varken bu toplantıları kaygı verici görüyorum. Belediyelerin görevi gazetecileri özel uçaklar tutup şarap festivaline götürmek değil gençlerimizi alkol belasından uzak tutmaktır. Aile müessesesi ile bireyin ruh ve vücut sağlığını tehdit eden her türlü politikanın karşısındayız. Güçlü aile yapısının tesisi için üzerimize düşen her görevi sorumluluk bilinciyle adım adım fert fert planlayarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz

“BİR GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLMESİNİ KARARLAŞTIRDIK”

İran’a karşı uygulanan tek taraflı yaptırımlara katılmayarak komşuluk hukukumuzu yerine getirdik. Merhum Reisi’yi 24 Ocak’ta Ankara’da ağırlamış, ilişkilerimizi ileriye taşımıştık. Helikopter kazasından sonra İran makamlarıyla temasa geçerek arama kurtarma çalışmalarına katkı vermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Kabine toplantımızda İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde 1 günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık. İranlı kardeşlerimizin tekrar başı sağ olsun diyoruz.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com