Erdoğan: Daha özgür bir yaşam kurmak için hicret ettiniz

KRONOS 05 Aralık 2019 GÜNDEM

AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere’de yaşayan Türklerle ve müslüman gruplarla buluştu.

Erdoğan, “Daha özgür bir yaşam kurmak için buraya hicret ettiniz.” diye başladığı konuşmasında Türkiye’nin emniyet, huzur, barış içinde olduğunu söyledi.

NATO VESİLESİYLE MÜSLÜMANLARLA BULUŞTU

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sizlerin aracığıyla kalpleri bizimle atan Asyalı, Afrikalı, Keşmirli, Arakanlı, Libyalı, Suriyeli mazlumlara selamlarımı gönderiyorum. NATO Liderler zirvesi vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.

Çok büyük bir memnuniyetle ifade etmek istiyorum Türkiye emin ellerde. Türkiye emniyet, huzur, barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil bölgesinde oyun kuran, oyun bozan kararlı bir Türkiye var. Bugün birkaç milyar dolar için el açan değil dünyada milli gelire oranla en fazla yardım yapan cömert bir ülke var.

“SURİYE TOPRAKLARINDA GÖZÜMÜZ YOK”

Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok ama gözü olanlar lütfen terk etsinler. Biz sadece 82 milyonun güvenliğini değil yurt dışında yaşayan 6 milyon vatandaşının da hakkını savuna diplomasisi güçlü bir Türkiye’yiz. Hiç şüphesiz bu başarılarının tamamı hepimizin.

“BİZİM DİNİMİZDE ZULÜM YOK”

Yeni Zelanda’da 51 Müslüman’ı şehit edenler kimdi? Biz diyor muyuz Hristiyan terörist? Dünyada hala saygın ülkelerin saygısız liderleri İslami terör ifadesini kullanıyor. Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Biri yanağına vurduğu zaman, öbür yanağını çevirmek bizim dinimizde yoktur. O yanağa da vurmamak gerekir. Çünkü bizim dinimizde zulüm de yoktur.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com