Erdoğan enflasyona çözümü böyle buldu: Otomobil, konut satın almayın

Erdoğan yüksek enflasyona çözüm için vatandalara otomobil ve konut satın almama çağrısı yaptı: "Milletimiz gerektiğinde malını satın almayarak bu fırsatçılara cevabı vermesini istiyorum. Otomobilden konuta kiraya kadar yapılanların önüne ancak bu şekilde geçebiliriz."

KRONOS 11 Ekim 2023 EKONOMİ

Türkiye uzun bir süredir yüksek döviz ve yüksek enflasyon sarmalında. Hayat pahalılığının her geçen gün arttığı ülkede, fahiş fiyatların önüne geçilemiyor. Merkez Bankası seçim sonrası, Erdoğan’ın “düşük faiz” talebine karşılık faiz artırımına geçse de dövizdeki ve enflasyondaki tırmanış halen davem ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan fahiş fiyatlar karşısında çözümü vatandaştan istedi. Vatandalara otomobil ve konut satın almama çağrısı yapan Erdoğan, “Milletimiz gerektiğinde malını satın almayarak bu fırsatçılara cevabı vermesini istiyorum. Otomobilden konuta kiraya kadar yapılanların önüne ancak bu şekilde geçebiliriz” dedi.

Partisinin grup toplantısında konulan Erdoğan, şunları söyledi:

“Ülkemizdeki hayat pahalılığı bazı alanlarda ne enflasyonla ne de döviz kuru ile izah edilemeyecek seviyelerde. Sadece belirsizlik ortamını fırsat bilip 3 kuruş daha fazla kazanmak uğruna ülkesine bu kötülüğü yapanlar aslında kendi geleceklerini sabote ettiklerini bilmeliler. Milletimiz gerektiğinde malını satın almayarak bu fırsatçılara cevabı vermesini istiyorum. Otomobilden konuta kiraya kadar yapılanların önüne ancak bu şekilde geçebiliriz.”

EMEKLİ İKRAMİYELERİ KASIMDA YATACAK

Erdoğan, emekli ikramiyesine ilişkin ise, “Emeklilerimizin sıkıntılarını hafifletmek için kasım ayı ortasında ödenecek şekilde 1 defaya mahsus 5000 TL ikramiye ödemesi yapmayı kararlaştırdık. Maaşlar için yeni düzenlemeleri ayrıca yapacağız. Emeklilerimizle ilgili aldığımız kararın tekrar hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com