Erdoğan ile Bahçeli arasında ikinci görüşme: Gündem Osman Kavala mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli bugün bir kez daha görüşecek. Osman Kavala'nın tahliyesi görüşmenin önemli başlıklarından...

KRONOS 10 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli bugün bir görüşme gerçekleştirecek. İki lider saat 14.30’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelecek.

Görüşmenin saat 14.30’da başlaması planlanıyor.

Erdoğan ile Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez 29 Nisan’da bir araya gelmişlerdi.

Bu görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel ile AKP Genel Merkezi’nde bir araya gelmişti. Görüşmede Özgür Özel, başta iş insanı Osman Kavala olmak üzere Gezi tutukluluların ve 28 Şubat paşalarının tahliye edilmesi gerektiğini gündeme getirmişti.

ÖZEL-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNDE GÜNDEME GELDİ

Özel, Erdoğan ile görüşmesinden sonra MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşmüştü. İktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin kulisine göre Özel, bu görüşmede Bahçeli’yle Osman Kavala konusunu konuştu.


 

Bahçeli’nin bu talebe nasıl yanıt verdiği henüz bilinmiyor ama MHP liderinin Gezi sanıklarının tahliyesine karşı olduğu biliniyor.

Erdoğan ile Bahçeli arasındaki yeni görüşmede bu konunun gündeme gelmesi büyük olasılık. Öte yandan ikilinin gündeminde yeni anayasanın da olacağı belirtiliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com