Erdoğan’dan ‘ilk birkaç gün’ itirafı: Etkin çalışma yürütemedik, helallik istiyorum

Adıyaman'da açıklama yapan Erdoğan, "helallik" istedi: "Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören alt yapının getirdiği zorluklar gibi sebeplerle maalesef ilk birkaç gün Adıyaman'da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum."

KRONOS 27 Şubat 2023 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesine müdahalede geç kalındığını itiraf etti ve depremzedelerden 'helallik' istedi.

Kahramanmaraş depreminden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “helallik” istedi. Erdoğan, “Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören alt yapının getirdiği zorluklar gibi sebeplerle maalesef ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli de Adıyaman’da Erdoğan’a eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Dünyada eşi benzeri görülmedik şekilde üst üste yaşadığımız güçlü depremlerin ve artçıların yol açtığı yıkımların en çok etkilediği şehirlerimizden biri de Adıyaman’dır.

Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören alt yapının getirdiği zorluklar gibi sebeplerle maalesef ilk bir kaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum.


 

‘HER ŞEYİN FARKINDAYIZ’

Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan, yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlk günlerdeki sıkıntıların aşılması ile birlikte Adıyamanlı kardeşlerimizi yıkıntıların altından kurtarma ve yardım faaliyetlerini hızlandırdık.

Bakanlarımızın, şehrimizde görevlendirdiğimiz kamu personelimizin, gönüllülerimizin bir yandan arama kurtarma diğer yandan yardım çalışmalarını düzene soktuk. Deprem bölgesinin tamamında 44 bin 374 vatandaşımız vefat ederken, 115 bini aşkın vatandaşımız yaralı olarak yıkıntıların altından kurtarıldı.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com