Erdoğan İmamoğlu’nu hedef aldı: Utanmadan bana mektup gönderiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak “terörle irtibatlı” kişileri işe almakla suçladı. İmamoğlu’nun kendisine gönderdiği mektuba da değinen Erdoğan, “Utanmadan bana mektup gönderiyor” dedi.

KRONOS 26 Aralık 2021 GÜNDEM

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir” tezlerini tekrarladı, “Biz bu çarkı da bozacak ve milletimi asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

AKP İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı açıklamalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, İBB’deki işten çıkarmalara ilişkin olarak kendisine mektup yollayan Başkan Ekrem İmamoğlu’nun ismini anmadan, “Şimdi utanmadan sıkılmadan bana mektup gönderiyor, böyle bir şey yok diye. İBB önünde hanımlarıyla beraber ağlayan insanların gözyaşlarını sen bana anlatma. Senin yalanların orada tutuluyor Bay Kemal ve onun müridi” ifadelerini kullandı.

İBB’de borcun 23.5 milyar liradan 61 milyar liraya çıkarıldığını iddia eden Erdoğan, “Bunun adı İstanbul’a, İstanbulluya, Türkiye’ye ihanettir. Devam eden işleri bile yürütemiyorlar. İstanbul 2023 seçimlerinde de AK Parti’nin lokomotifliğini yapacaktır. Karşımızdakiler her seçimde olduğundan daha büyük bir kinle 2023’e hazırlanıyor. Bizim de bu tabloya uygun şekilde hazırlığımızı yapmamız gerekiyor” diye konuştu.
Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

‘FAİZ ZENGİNİ DAHA ZENGİN, FAKİRİ DAHA FAKİR YAPAR’

“Faiz ve kur tartışmaları üzerinden yaşanan son gelişmelerin de bu tablonun bir parçası olduğunu ama Türkiye’nin hedeflerine ulaşacak güce sahip bulunduğunu ısrarla söylemeliyiz. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Biz bu çarkı da bozacak ve milletimi asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız. Türkiye’yi bugünlere getiren hemen tüm eser ve hizmetlerin altında nasıl AK Parti’nin imzası varsa ülkemizi 2023’e taşıyacak yeni nesillere 2053 vizyonunu emanet edecek atılımların da yine AK Parti tarafından gerçekleştirilebileceği gerçeğini herkese göstermeliyiz. Büyük ve güçlü Türkiye’nin hızla inşasından rahatsız olanların ülkemizi uluslararası alanda geriletmek, iç siyasette yeniden istikrarsızlık sürüklemek için yaptıkları fütursuz açıklamaları ve sinsi adımları ortaya koymalıyız.”


 

‘45 BİN KİŞİYİ İŞE ALDILAR’

“CHP Genel Başkanı’nın mahalli seçimler öncesi kazandıkları belediyelerde tek bir kişinin işinden çıkarılmayacağına dair namus sözü verdiğini hatırlıyorsunuz. Bu namus sözü de diğer vaatleri gibi yalan oldu. Bir hesaba göre 13 bin 500, bir hesaba göre 15 bin kişiyi işten çıkarıp aralarında terörle iltisaklı kişilerin de olduğu 45 bin kişiyi işe aldılar.”

‘İSTANBUL’DAKİ SANDIKLAR İÇİN 166 BİN 877 ARKADAŞIMIZ GÖREVLENDİRİLDİ’

“Kongremizin ardından il başkanı ve yönetimimiz gerçekten büyük bir aşk ve istekle hemen çalışmalara başladı. İstanbul’daki 31 bin 124 sandık için 166 bin 877 arkadaşımız görevlendirildi.”

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

İmamoğlu 45 bin kişinin işe alındığı iddialarına geçtiğimiz günlerde yanıt vermiş, “Bu ‘45 bin insan işe alındı’ vesaire cümleleri için de yani şunu ifade edeyim: AK Parti’nin Grup Başkanvekili, ‘İstanbul’da 45 beş bin’ dedi. Aradan iki hafta geçti, İçişleri Bakanı, ‘33 bin’ dedi mecliste. Şimdi yine kendisi, ‘45 bin’ diyor” demişti.

İBB’YE KAÇ KİŞİ ALINDI?

“Ben de az önce gerçek sayıyı açıkladım, yine açıklıyorum” diyen İmamoğlu, “21 binin biraz üzeri bir sayıda insan alındı ve bu insanların nasıl işe alındığı da tek tek, kalem kalem belli. Ne kadarı sınavla alındı? Ne kadarı kanun gereği alınmak zorundaydı; alındı. Çünkü taşeron kadrosundan kurum kadrosuna geçti vesaire” demişti.

‘BU TERÖRİSTLER KİMLERDİR?”

İmamoğlu şunları kaydetmişti: “Gelelim ‘terörist’ meselesine. Ben 10 gün önce, Sayın İçişleri Bakanı’na yazı yazdım. Bizzat kendim, bizzat şahsına. Bu ‘500 küsur terörist dediği sayıyı kimdir? Kimlerdir? Bize yaz, gönder; biz de bilelim.’Bir. İki; devletin kurumlarından bu insanlar temiz kağıdı alıp biz de işe başlıyor. Bunun terörist olduğunu ifade edip ve bunu afişe edip de birilerine terörist damgası vuran bir kısım medyayı da kınıyorum. Yani o insanların, ‘terörist’ diye fotoğraflarını yayınlıyorlar. Devletin bakanı çıkıp, ‘500 küsur kişi isim listesi var elimizde’ diyor. Ben, yazı yazdım kendisine. Yazıyı da ekine koydum. Bütün bu bilgileri de yazdım. Kendisine yalan yanlış ifadelere göz yummasın diye, bizimle irtibat kursun diye Sayın Cumhurbaşkanı’na da bugün sabah saatlerinde bu mektubumu yolladım. Oradan net, gerçek bilgileri görebilir. Bilgi kaynağını düzeltsin Sayın Cumhurbaşkanı.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com