‘Erdoğan işi bitirmiş; Özgür Özel’e dört bakanlık teklif edecek’

Gazeteci Can Ataklı: "Erdoğan artık bitirmiş işi. Gidecek. 'Başına ve yakınlarına bir şey gelecek mi' diye endişeleri var. Bundan kurtulmak için CHP’yi bir şekilde iktidara ortak etme planı var. Fazla dikkat çekmeyen ama CHP’li olduğu bilinen üç ya da dört ismi hükümete almak."

KRONOS 28 Mayıs 2024 GÜNDEM

Gazeteci Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e 4 bakanlık teklif edeceğini iddia etti. CHP’den önemli isimlerle konuştuğunu söyleyen Ataklı, “Erdoğan’ın, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı dışında vermeyeceği bakanlık yok” ifadelerini kullandı.

Ataklı, Erdoğan’ın CHP’yi de MHP gibi iktidara ortak etmeyi planladığını ve bu kapsamda CHP’ye 4 bakanlık vereceğini öne sürdü.

Can Ataklı, kişisel YouTube yayınında şunları söyledi:

“Bazı önemli CHP’lilerle konuştum. Erdoğan’ın şuna zorladığını söylediler, hatta alttan teklif Özgür Özel’e… ‘Sizler de taşın altına elinizi koyun, bazı bakanlıkları alın’. Erdoğan artık bitirmiş işi. Erdoğan dönem sonunu planlıyor. Gidecek. ‘Başına ve yakınlarına bir şey gelecek mi’ diye endişeleri var. Bundan kurtulmak için CHP’yi bir şekilde iktidara ortak etme planı var. Tabii karşılığı var mı?

CHP kamuoyunda bir karşılığı yok ama yönetim kademesine girdiği zaman var. Aynı MHP gibi… CHP’yi bir şekilde iktidara entegre etmek… Fazla dikkat çekmeyen ama CHP’li olduğu bilinen üç ya da dört ismi hükümete almak. Bana bunu anlatan, AKP’den gelen sinyali anlatan CHP’li diyor ki; ‘Erdoğan bu işi bırakmış zaten.’

‘İKİ BAKANLIK DIŞINDA VERMEYECEĞİ BAKANLIK YOK’

Bir iki bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ama onun dışında vermeyeceği bakanlık yok. ‘Ne olacak’ diyor ‘Turizm verse, Sağlığı verse, Sporu verse hatta İçişleri’ni verse…’ Hatta verir; ‘al sen uğraş’ der. Şimdi böyle bir hava var. Ben Özgür Özel’in böyle bir şeye yatacağını tahmin etmiyorum ama CHP’nin içinden ‘bak belediyeleri de aldık, çalışması için kaynağa da ihtiyaç var. Sadece yerel yönetimle olmaz, merkezi yönetime de ihtiyaç var’ diyenler olabilir. Anladığım kadarıyla var, bunu tahrik edenler var.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com