‘Erdoğan, kendisinden sonrasını planlıyor, İstanbul’u kazanamazsa…’

Siyaset bilimci Edgar Şar: "Erdoğan, kendisinden sonrasını planladığı bir dönemde. İstanbul'u kazanamazsa Erdoğan, bundan sonraki hem Türkiye'nin hem kendi partisinin gelecek 10 yılıyla ilgili planları hiç de planlamadığı şekilde olmak zorunda kalabilir."

KRONOS 12 Mart 2024 GÜNDEM

Siyasetin gündeminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere ilişkin, “Benim için bu bir final. Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçimim ama buradan çıkacak netice benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak” yönündeki sözleri var.

Bu açıklamaları değerleniren siyaset bilimci Edgar Şar, “Erdoğan kendisinden sonrasını planlıyor” dedi ve İstanbul’u kazanamaması durumunda ideal yol haritasını uygulayamayacağına dikkat çekti. Şar, “Kazanamasa bundan sonraki hem Türkiye’nin hem kendi partisinin gelecek 10 yılıyla ilgili planları hiç de planlamadığı şekilde olmak zorunda kalabilir” dedi.

Edgar Şar, Halk Tv’de katıldığı programda, Erdoğan’ın “Bu benim son seçimim” sözlerinin ne anlama geldiğini yorumladı.

‘ERDOĞAN KENDİSİNDEN SONRASINI PLANLADIĞI BİR DÖNEMDE’

Şar şunları söyledi:

“Erdoğan, kendisinden sonrasını planladığı bir dönemde. Kendisinden sonrasını planlarken eğer bir ideal yol haritası varsa, bundan sonra aşılması gereken ilk engel bu seçimlerdi, ama sadece İstanbul’du.

28 Mayıs akşamı İstanbul’da evinden çıktı, otobüsün üstünde ‘İstanbul’u alacağız’ dedi.


 

Kazanamazsa Erdoğan, bundan sonraki hem Türkiye’nin hem kendi partisinin gelecek 10 yılıyla ilgili planları hiç de planlamadığı şekilde olmak zorunda kalabilir.

İstanbul’u kazanamazsa bu ideal yol haritasını uygulayamaz. Bir yandan da Murat Kurum’un gafları nedeniyle doğru aday mı seçtik şeklinde endişeler duyuyoruz. Teşkilatta bir parçalanmadan bahsetmiyorum. Ama bir takım kırgınlıklar var, aday olabilecek başka kişilerin mesajları var, ya demiştik gibi…”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com