‘Erdoğan, Kürt illerini tamamen kaybetmiş durumda’

DEM Parti sözcüsü Ayşegül Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kürt illerinin tamamını tamamen kaybetmiş olduğuna dikkat çekti.

KRONOS 22 Ocak 2024 GÜNDEM

DEM Parti sözcüsü Ayşegül Doğan, “2023 seçim sonuçları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerinin Kürtler nezdinde başarılı olduğu savını al aşağı etti. AKP bölgede artık yok denecek bir noktaya geldi. Kürt illeri haritasına baktığımızda, Cumhurbaşkanı Erdoğan tamamen kaybetmiş durumda” dedi.

T24’ten Cansu Çamlıbel’e konuşan Doğan, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde oransal olarak İzmir’i geçen bir Diyarbakır vardı. Peki bu, Kılıçdaroğlu siyasetine destek olarak mı okunmalı? Hayır elbette. Bu, Kürt halkının doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesajıydı” ifadelerini kullandı.

Doğan şunları söyledi:

“2023 seçim sonuçları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerinin Kürtler nezdinde başarılı olduğu savını al aşağı etti. AKP bölgede artık yok denecek bir noktaya geldi. Kürt illeri haritasına baktığımızda, Cumhurbaşkanı Erdoğan tamamen kaybetmiş durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın din ve muhafazakarlık üzerinden kurduğu söylemler başarılı olsaydı Kürt illerinde bu sonucu alamazlardı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde oransal olarak İzmir’i geçen bir Diyarbakır vardı. Peki bu, Kılıçdaroğlu siyasetine destek olarak mı okunmalı? Hayır elbette. Bu, Kürt halkının doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesajıydı.

‘KÜRTLER SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİ’

Ve aynı zamanda Kürt halkının tüm Türkiye kamuoyuna mesajıydı. Kürtler 2023 Mayıs’ındaki tercihleriyle hem Erdoğan’a hem de Türkiye kamuoyuna şu mesajı verdiler; ‘Ben Türkiye demokrasisi için, Türkiye’de eşit, özgür bir yurttaş olarak hepimizin bir arada yaşaması için üzerime düşeni yapıyorum. Ve yapmaya devam edeceğim. Ama sizin de beni inancımla, kültürümle, dilimle, kimliğimle, beni var eden şeylerle birlikte kabul etmeniz gerekir.’ Kürtler, seçimlerde ne kadar büyük bir oyun kurucu ya da oyun bozucu olduklarını da göstermiş oldular. Nitekim biz şu anda yine neyi konuşuyoruz? Kürtlerin 2024 yerel seçimlerindeki belirleyiciliğini konuşuyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com