Erdoğan talimat vermişti: Özlem Zengin sosyal medya raporunu sundu; AKP’li TV yorumcuları da mercek altında

Yerel seçimde 22 yıl sonra ikinci parti konumuna düşün AKP'de yenilginin nedenleri araştırılıyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyanın ve AKP'ye yakın TV yorumcularının incelenmesi talimatıyla AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in hazırladığı rapor tamamlandı.

KRONOS 10 Mayıs 2024 GÜNDEM

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, seçim sürecine sosyal medya hesaplarının etkisine ilişkin bir rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu.

22 yılın ardından ikinci parti konumuna düşen AKP, seçim yenilgisinin nedenlerini araştırmaya devam ediyor. Teşkilatlar, adaylar, milletvekilleri ve seçim stratejisine ilişkin değerlendirmeler devam ederken, sosyal medya paylaşımları ve bazı sosyal medya hesaplarının paylaşımlarının ne kadar etkili olduğunu da değerlendiriliyor.

Sputnik’ten Osman Nuri Cerit’in haberine göre, yerel seçimden sonra AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısında partiyi ve partilileri hedef alan troll hesapların tespiti ve bunların önlenmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiği iddia edilmişti.

“İTİBAR SUİKASTINA GEÇİT VERMEYİN”

Erdoğan’ın “Bizim görevlendirmediğimiz hiç kimse bizim adımıza konuşamaz, itibar suikastı yapamaz. Partinin kurumsal kimliğine ve kurmaylarına itibar suikastına geçit vermeyin. Böyle durumlara maruz kalan arkadaşlarımıza arka çıkın, linçe fırsat vermeyin” dediği de ifade edilmişti.

AKP’Lİ TV YORUMCULARI DA MERCEK ALTINDA

Bu kapsamda AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in bir rapor hazırlayarak geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu öğrenildi. Raporda “trol” olarak adlandırılan hesapların yaptığı paylaşımlar, bu paylaşımların partiye zararları gibi başlıkların raporda yer aldığı öğrenildi.

Raporda sosyal medya üzerinden itibar suikastını kimlerin, hangi metotla yaptıkları, hangi trolleri kullandıkları gibi konularda bilgi verildiği öğrenilirken, sosyal medyanın yanı sıra medyada AKP’ye yakınlığı ile tanınan yorumcuların açıklamaların da seçim sonuçlarına etkilerinin irdelendiği ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com