Erdoğan tarafından duyurulan “Genç Kart” vaadi çalıntı çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası duyurulan Genç Kart projesinin İYİ Parti'nin daha önce ilan ettiği bir proje olduğu ortaya çıktı. İYİ Parti sözcüsü Prof. Zorlu, "“Cumhuriyetimizin 100. Yılında İYİ EĞİTİM” başlıklı çalışmamızın içerisinde yer alan bir alt projedir" açıklamasında bulundu.

KRONOS 27 Eylül 2023 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda Genç Kart uygulamasına değinmiş ve 18 yaşına giren gençler için Genç Kart uygulamasını başlatacaklarını belirtmişti.

Genç Kart uygulamasının ayrıntılarını Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle duyurmuştu:

“Bu gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Bu karta sahip tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde Genç Kart uygulaması kapsamında gençlerimize sunulan imkanları daha da genişleteceğiz.”

İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. “Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan “Genç Kart” uygulaması tamamıyla partimizin daha önce ilan ettiği bir projedir.” dedi.

Zorlu’nun söz konusu paylaşımı şu şekilde:

“GENÇ KART PARTİMİZİN İLAN ETTİĞİ BİR PROJEDİR”
“Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan “Genç Kart” uygulaması tamamıyla partimizin daha önce ilan ettiği bir projedir.

Genç Kart projemiz 31 Ağustos 2022 tarihinde Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in katılımlarıyla açıklanan “Cumhuriyetimizin 100.Yılında İYİ EĞİTİM” başlıklı çalışmamızın içerisinde yer alan bir alt projedir.


Bu projemizin, gençlerimize katkı sağlayacak olmasından elbette memnuniyet duyuyoruz.

Eğitim Politikaları Başkanlığımızca oluşturulan söz konusu çalışmamız https://iyiparti.org.tr/storage/img/content/xvol/iyi-egitim.pdf adresinde kapsamlı şekilde yer almaktadır.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com