Erdoğan tarafından reddilen Perinçek: Cumhur İttifakı çıkmaza girmiştir

Perinçek'in Cumhur İttifakı'na katılma talebi reddedildi. Açıklama yapan Perinçek, "Cumhur İttifakı çıkmaza girmiştir" dedi.

KRONOS 29 Mart 2023 GÜNDEM

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek.

Cumhurbaşkanlığı adaylığında 100 bin imza hedefine yaklaşamayan Vatan partisi lideri Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı “Bizi Cumhur İttifakı’na alın” talebi de reddedildi.

Perinçek, İstanbul’da Merkez Karar Kurulu Toplantısı’nın başında yaptığı açıklamada seçime Cumhur İttifakı listesinden girmek için yaptıkları önerinin AKP tarafından reddedildiğini açıkladı. Perinçek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza Cumhur İttifakına katılma talebimizi arz ettim. 24 Mart 2023 günü Vatan Partisi ile birlikte seçime girmeyeceklerini bize bildirdiler” dedi.

Perinçek şunları söyledi:

Cumhur İttifakı’nın, Vatan Partisi’ni reddetmesi, kuşkusuz bir tercihtir. Açıkça belirtmek durumundayız: Türkiye’nin bağımsızlığı, güvenliği ve Üretim Devrimi yolunu değil, ABD’ye boyun eğme yolunu seçtiler. Nitekim bu tercih, uygulamalarda da kendini gösteriyor. Şu anda Cumhur İttifakı, bütün olanaklarını kullanarak, bölücü HÜDA PAR’ı parlatmakla meşguldür. AK Parti, MHP ve BBP sözcüleri, Şeyh Sait ve Seyit Rıza takipçisi olmakla övünen, Türk Milleti kavramını Anayasadan çıkartmayı programına alan, Kürtçeyi resmî dil yapmayı hedefleyen HÜDA PAR ile işbirliğini haklı gösterme gayretine girmişlerdir.

‘ALTILI MASA İLE BULUŞTULAR’

Mecliste Altılı Masa’nın himayesindeki PKK yetmiyormuş gibi, şimdi Cumhur İttifakı da HÜDAPAR Bölücülüğünü Meclise taşıma görevinin altına girmiştir. Böylece ABD’nin “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail devleti kurma planına hizmette Altılı Masa ile buluştular. HDP ile HÜDA PAR’ın Mecliste sözde Kürdistan ayrılıkçılığı için el ele vereceğini göreceğiz. Programları aynıdır. Girdikleri yol, zorlukları yenme yolu değil, çaresizlik ve çözümsüzlük yoludur. Cumhur İttifakı çıkmaza girmiştir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com