Erdoğan taraftarları Beyrut’ta Ermenileri hedef aldı: ‘Soykırımı hak ettiniz’

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta büyük bir grup Ermenileri hedef aldı. Sosyal medyada paylaşılan bir videodaki “Osmanlı atalarımız ile gurur duyuyoruz, Ermeniler soykırımı hak ettiler” sözleri, Ermenileri korkuttu.

KRONOS 13 Haziran 2020 DÜNYA

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Erdoğan yanlısı bir grup Ermenileri hedef aldı. Sosyal medyada paylaşılan bir videodaki “Osmanlı atalarımız ile gurur duyuyoruz, Ermeniler soykırımı hak ettiler” sözleri, ülkede yaşayan Ermenileri korkuttu.

Dün gece yüzlerce kişi Lübnan TV’de katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Nshan Der-Haroutunyan’ı protesto etmek üzere Beyrut sokaklarına çıktı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki “Al Jadid” Lübnan TV binasının önünde toplanan kalabalık Ermeniler aleyhine küfür ve tehditler yağdırdıktan sonra, “Recep Tayyip Erdoğan” diye slogan attı.

LÜBNANLI DER-HAROUTYUNYAN ERDOĞAN POLİTİKASINI ELEŞTİRMİŞTİ

Lübnan Ermenisi olan Nshan Der-Haroutunyan, katıldığı programda Erdoğan’ın Ortadoğu politikalarını eleştirdi. Canlı yayında “Ermeni mülteci defol” mesajları alan Der-Haroutunyan, mülteci değil gururlu bir Lübnan vatandaşı olduğunu söyledi.

LÜBNAN SOKAKLARINDA “SOYKIRIM’I HAKETTİNİZ” SLOGANLARI

Programın hemen ardından LübnanArapları tarafından kurulan “Mardalia” adlı derneğin başkanı Mounir Hassan Der-Haroutunyan’ı tehdit eden bir video yayınladı. Sosyal medyada paylaşılmaya başlanan video mesajında Ermenilere “akıllı” olmayı öğütleyen Hassan aksi takdirede Beyrut’daki Ermeni mahallesi Bourj Hammoud’a geleceklerini söyledi.
Hassan“Osmanlı bizim atamız, yaptıkları ile gurur duyuyoruz, siz yapılan soykırımın hakettiniz” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com