Erdoğan, Tokat’ta sahipsiz hayvanları koruma birliğinin kurulmasına izin verdi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle her konunun doğrudan muhatabı haline gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokat'ta sahipsiz hayvanların koruma birliğinin kurulmasına da onay verdi.

KRONOS 03 Şubat 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yaşanan ilginç durumu da ortaya koydu. Bir ilde kurulacak sahipsiz hayvanları koruma birliğine dahi izni Cumhurbaşkanı veriyor.

Yayınlanan kararda şu ifadeler kullanıldı: “Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği”bin kurulmasına, 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunun 4 üncü maddesi gereğince izin verilmiştir.”

Bir ildeki sahipsiz hayvanları koruma birliğinin kurulmasının dahi Cumhurbaşkanı iznine bağlı olması sosyal medyada eleştiri konusu oldu. Bülent Esen isimli kullanıcı “Sayın Cumhurbaşkanına bu kadar iş yüklenilmez. Ayıptır, günahtır. Hükümetin kalanı ne yapıyor?

Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliğinin Kurulmasına kadar sıradan bir iş için cumhurbaşkanı kararına ihtiyaç varsa diğer kurumları kapatın gitsin” derken, Taylan Bilgiç ise “Türkiye’deki yönetim sistemini merak eden olursa şunu göstermek gerek…” yorumunda bulundu.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com