Erdoğan TTB Başkanı Fincancı’yı hedef aldı: İlgili adımlar atılacak

TSK'nın PKK'ya yönelik operasyonlarında kimyasal silah kullanıldığı iddialarının araştırılması gerektiğini söyleyen TTB Başkanı Fincancı'yı hedef-alan Erdoğan, "Türk Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir. Hem bu kişiyle, hem bu kurumla ilgili adımlar atılacak" dedi

KRONOS 24 Ekim 2022 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK’nın PKK’ya yönelik operasyonlarında kimyasal silah kullanıldığı iddialarının araştırılması gerektiğini söyleyen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yı hedef aldı. Erdoğan, “Türk Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir. Hem bu kişiyle, hem bu kurumla ilgili adımlar atılacak” dedi.

Erdoğan, Bartın’da 41 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciası sonrası tüm madenlerin gözden geçirileceğini de duyurdu.

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Amasra’dan alınan dersler ışığında ülkemizdeki tüm madenlerin durumları baştan sona gözden geçirilmektedir” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satır başları:

“Amasra’dan alınan dersler ışığında ülkemizdeki tüm madenlerin durumları baştan sona gözden geçirilmektedir. Yaşanan kazayla ilgili her konu inceleniyor, araştırılıyor. Ortaya çıkacak sonuca göre gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Hedefimiz yıl sonuna kadar bir milyon gencimizi çırak, kalfa ve usta olarak mesleki eğitim merkezlerinde yetişmesini sağlamak.

Azerbaycan’da bölgeye canlılık getirecek olan mayınların temizlenmesi projelerini de hızlandırma kararı aldık.

Sınır ötesi operasyonlara iftira atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir. Gerekirse yasal düzenlemeye bu ismin de değiştirilmesini sağlayacağız. Ülkesine ve ordusuna alçakça iftira eden şahsın başındaki Türk’le ile başlamasının milletin her ferdini rahatsız ettiğine inanıyorum. Bu çerçevede ilgili bakanlarımıza Tabipler Birliği başta olmak üzere meslek örgütlerinde yeni yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırması talimatı verdik. Terör örgütü destekçileri buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına uygun faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com