Erdoğan: Ülkeyi bu seviyeye getirmek için 18 yıl çalıştık

Kars Barajı açılışında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, "Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız" dedi ve ekledi: "Ülkemizi bu seviyeye getirmek için 18 yıl çalıştık."

KRONOS 20 Haziran 2020 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu süreçten de hızlı bir şekilde çıkacağız. Eski büyüme rakamlarına ulaşacağız” diye konuştu. Erdoğan, Türkiye’de 4 binden fazla insanın hayatına mal olan yeni tip korona virüs salgınıyla ilgili bir kez daha vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik uyarısında bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘BARAJLA, SANTRALLE REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTTİK’ 

“Hükûmete geldiğimizde ülkemizde toplam 276 baraj vardı. Bugün ise son 18 yıldaki 585 barajı ülkemize kazandırıyoruz. Şehirlerimizi barajlarla, hidroelektrik santrallerle, içme suyu tesisleriyle, sulama kanallarıyla donatarak milletimizin refah seviyesini sürekli yükselttik.”

“Ülkemizi bu seviyeye getirmek için 18 yıl çalıştık. İmar yolunda attığımız her adımda engellemeyle karşılaştık.”

“Ekonomide toparlanma sinyalleri oldukça yüksek geliyor.”

‘TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK EKONOMİLER ARASINA SOKMAYA ÇOK YAKINIZ’ 

“Stratejik konumumuz ve güçlü alt yapımız önümüzdeki fırsatları değerlendirmek için en büyük imkanımızdır. Türkiye’yi en büyük ekonomiler arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız.”

“Türkiye’nin demokrasi ve ekonomi yolunda katettiği mesafenin en somut sonuçlarını korona virüs salgını döneminde gördük. Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı salgın sürecini, hem sağlık altyapımızla hem gıda ve temizlik tedarik zincirimizle hem de kamu güvenliği bakımından örnek bir yönetimle göğüsledik. Bu süreçten de hızlı bir şekilde çıkacağız. Eski büyüme rakamlarına ulaşacağız.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com