Erdoğan: Yeni bir anayasayı tartışmanın vakti geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni bir anayasayı tartışmanın vaktinin geldiğini belirterek, "Yasamanın alanındaki konularla ilgili Meclis'te, idari konularla ilgili Cumhurbaşkanlığımızda gereken müşahhas adımları atmaya başlayacağız" dedi. 

KRONOS 01 Şubat 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  yeni bir anayasayı tartışmanın vaktinin geldiğini belirterek, “Cumhur İttifakı’ndaki ortağımızla yeni anayasa konusunda görüş birliğine vardık” dedi.

Erdoğan, Beştepe Sarayı’nda 2 saat süren kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, köklü reform çalışmalarının artık ertelenemez olduğuna işaret ederek, “Reformlar hazırlanırken toplumun her kesimiyle görüşmeler yapıldı, taslaklar çıkarıldı. Yakında reform paketlerimizin felsefesini, amaçlarını, hedeflerini ve faaliyet başlıklarını içeren kapsamlı çalışmayı kamuoyuyla paylaşacağız ” diye konuştu.


 

Yeni bir anayasayı tartışmanın vaktinin geldiğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Yeni bir anayasayı tartışma vakti geldi. Cumhur İttifakı’ndaki ortağımızla yeni anayasa konusunda görüş birliğine vardık. Şeffaf şekilde gerçekleştirilmesi ve ortaya çıkan metnin de mutlaka milletin takdirine sunulması gerekir. Yasamanın alanındaki konularla ilgili Meclis’te, idari konularla ilgili Cumhurbaşkanlığımızda gereken müşahhas adımları atmaya başlayacağız.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com