Erdoğan’dan ‘sokak köpeklerini itlaf’ talimatı: Daha ne bekliyorsunuz

Gazeteci Nuray Babacan'ın kulisine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokak köpekleri konusunda bakan ve bürokratlarına tepki gösterdi: "Daha ne bekliyorsunuz, adım atın, çok şikayet alıyoruz."

KRONOS 19 Mayıs 2024 GÜNDEM

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak köpekleri konusunda bakan ve bürokratlardan bilgi aldığını ve bir an önce adım atılması gerektiği yönünde talimat verdiğini yazdı.

Kulislere göre Erdoğan, sokak köpekleri konusunda “Daha ne bekliyorsunuz, adım atın, çok şikayet alıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

AKP’nin sokak hayvanları zirvesinde, İngiltere, İtalya ve Portekiz’deki sistemlerin örnek alınacağı açıklandı.

Babacan’ın yazısına göre, toplantıda sokak köpeklerinin kısırlaştırılması ve barınak kapasitesi konusunda ciddi maliyet sorunları yaşandığı, Tarım Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında bu konuda bir kriz çıktığı bildirildi.

‘SAHİPLENDİRİLMEYEN HAYVANLAR UYUTULACAK’

Belediyeler de bütçelerinin yetersizliğinden şikayet etti. Kısırlaştırma ve aşılama işlemlerinin aşamalı olarak yapılması, köpeklerin sahiplendirilmesi için süre verilmesi ve sahiplendirilmeyen hayvanların uyutulması gibi öneriler gündeme geldi.

Erdoğan’ın, ilgili tüm bakan ve bürokratları acil çözüm için harekete geçmeye çağırdığı ve bu sorunun dünya örnekleri incelenerek çözüleceği belirtildi. İngiltere, İtalya ve Portekiz’deki sistemlerin incelendiği ve bu sistemlerin uygulanacağı ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com