Erdoğan’dan Batı’ya: Taziye değil teröristleri iade edin

Erdoğan, Ankara'daki bombalı saldırı için başsağlığı dileyen Batı ülkelerine: 'Klasörler dolusu delile rağmen terör elebaşılarına yönelik hiçbir adım atılmamasını ne kendimize ne milletimize izah edemiyoruz. Taziye mesajlarınız şüphesiz anlamlı ancak ülkemizin terör örgütle daha somut adımlar bekliyoruz."

KRONOS 03 Ekim 2023 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki bombalı saldırı için başsağlığı dileyen Batı ülkelerine tepki gösterdi ve ”Klasörler dolusu delile rağmen terör elebaşılarına yönelik hiçbir adım atılmamasını ne kendimize ne milletimize izah edemiyoruz. Taziye mesajlarınız şüphesiz anlamlı ancak ülkemizin terör örgütle daha somut adımlar bekliyoruz” dedi

Erdoğan, Danıştay Konferans Salonu’nda düzenlenen Danıştay Eğitim Tesisi Açılış Töreni ve IASAJ Seminer Kapanış Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Cumhuriyetimizin 100. yaşını, bir anma etkinliğinden öte yeni reform hamlelerimizle hak ettiği şekilde kutlamak istiyoruz.

Sivil anayasa talebi, iradesine gerektiğinde canı pahasına sahip çıkan aziz milletimize anasının ak sütü gibi helaldir.

Vatandaşlarımızın özgürlük alanlarını genişletme idealimizin tepesinde ülkemizi darbe anayasasından kurtarmak vardır.

YENİ ANAYASA

Bu talebe, siyaset kurumu başta olmak üzere, sorumluluk makamında olan hiç kimsenin kulak tıkama lüksü yoktur.

Vesayetçilerin 27 Mayıs 1960 darbesiyle Türkiye’nin ayağına vurduğu 12 Eylül rejiminin perçinlediği prangaların sökülüp atılma vakti artık gelmiştir.

BATI’YA TEPKİ

Klasörler dolusu delile rağmen terör elebaşılarına yönelik hiçbir adım atılmamasını ne kendimize ne milletimize izah edemiyoruz.

Binlerce evladını teröre kurban vermiş bir millet olarak, eli kanlı canilere gösterilen müsamahakar tavrı gerçekten anlayamıyoruz.

En zor olanı kravatlı teröristlerle mücadele etmektir. Biz adaletin tecellisi için çalışan kurumlardan şunu bekliyoruz. Taziye mesajlarınız şüphesiz anlamlıdır. Ama ülkemizin terör örgütlerine karşı mücadelesinde başarıya ulaşması için yeterli değildir.

Önceki gün TBMM’nin açılışına denk getirilen bir terör eylemi oldu. Polisimizin etkin müdahalesi sayesinde teröristler etkisiz hale getirildi. Bu teröristlerin 6 aylık bebeği olan sivil vatandaşımızı şehit ettiği ortaya çıktı. Her açıdan vahşi ve saldırgan bir terör örgütüyle karşı karşıyayız.

Teröristler etkisiz hale getirilmeseydi yurtdışına kaçıp siyasi sığınmacı olacaktı. Dostlarımızdan, kınamayla birlikte somut adımlar görmek istiyoruz. Bizi teskin, terörü telin eden beyanatların, yaramıza merhem olmayacağı bilinmeli.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com