Erdoğan’a ‘suç örgütünün bir numarası’ diyen CHP’li Erdoğdu’ya dava 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu, 250 bin liralık tazminat davası açtı.  Erdoğdu, "Siz, milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucususunuz. Siz, bu suç örgütünün bir numarasısınız" demişti. 

KRONOS 05 Mayıs 2021 GÜNDEM

Aykut Erdoğdu: Siz, bu suç örgütünün bir numarasısınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 250 bin lira manevi tazminat davası açıldığını, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.


 

Dilekçede “Aykut Erdoğdu’nun paylaşımlarının ifade özgürlüğünün sınırlarını aşan, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ve aynı zamanda suç teşkil ettiği sonucuna varılmıştır” denildi.

NE OLMUŞTU? 

Erdoğdu, dün sosyal medyada bir açıklama yaparak, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını söylemişti. Erdoğdu dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek, “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucususunuz. Siz, bu suç örgütünün bir numarasısınız” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com