Erdoğan’dan ‘MHP’ yanıtı: Biz de teklifimizi sunacağız

MHP'nin 'yeni anayasa' teklifine ilişkin konuşan Erdoğan, "Onlar hazırlıklarını gönderdiler. Bizim hazırlıklarımız da bitmek üzere, kendilerine takdim edeceğiz" dedi.

KRONOS 07 Mayıs 2021 GÜNDEM

Erdoğan: Milletin kabul edeceği bir anayasa çıkarmak istiyoruz

Cuma namazı çıkışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MHP’nin yeni anayasa teklifine ilişkin olarak Sayın Devlet Bey ile yaptığımız görüşmeler var. Ülkemizin meselesini görüşme imkanı buluyoruz. Yeni anayasa konusunu da görüştük. Hazırlıklarımızı kendileriyle paylaşacağımızı da konuştuk. Onlar hazırlıklarını gönderdiler. Bizim hazırlıklarımız da bitmek üzere, kendilerine takdim edeceğiz. Bunlar üzerinde ortak bir çalışma yapacağız. Muhalefete de takdim edeceğiz, STK’larla da görüşeceğiz. Milletin kabul edeceği bir anayasa çıkarmak istiyoruz” dedi.

Covid-19 aşılarında patent tartışmaları ve Mısır’la başlayan normalleşme sürecine ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan şöyle devam etti:

‘İLİMDE KISKANÇLIK OLMAZ’

İlim tüm insanlığın ortak malıdır. İlimde kıskançlık olmaz. Hele hele insanlığın sağlığı ile bir konu da ‘biz ürettik vermeyiz’ anlayışı oldukça yanlıştır. Biz ürettiğimiz aşıyı herkesle paylaşacağız. Biz bunları da sadece ülkemizde kullanmak değil, tüm dünyada nereden bir talep varsa hepsiyle de paylaşmaya hazır olduğumuzu söylemiş olduk. Ülkemizde de şu anda ciddi bir çalışma, yoğun bir çalışma var. Eylül, ekim aylarına yetiştirmeyi planladığımız bu çalışmayla da yerli aşımızı inşallah yapacağız.


 

‘MISIR’LA İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRME GAYRETİNDEYİZ’ 

Mısır halkıyla tarihten gelen bu birliği yeniden kazanmak, yeniden devam ettirmenin gayreti içindeyiz. Diyalog sürecini genişleterek sürdüreceğiz. Dış politikada Türkiye, birilerinin çekidüzen vermesi gereken bir ülke değil, tam aksine Türkiye dimdik ayakta durabilen bir ülke.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com