Erdoğan’ın 15 Temmuz’lu tehdidine muhalefetten yanıt: Hani sandık kırmızı çizginizdi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Siz 15 Temmuz'u görmediniz mi? Hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız” tehdidine muhalefetten tepki geldi. HDP’li Kaya “Hani sandık kırmızı çizginizdi?” derken, DEVA’lı Yeneroğlu, “En temel anayasal hak olan sokak protestosuna yönelene 15 Temmuz muamelesi yapacakmış” dedi.

KRONOS 04 Ocak 2022 GÜNDEM

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde halkı sokağa çağırdığını hatırlatarak, muhalefet cephesinden ekonomik kriz nedeniyle yapılması olası gösteriler için de açıkça tehdit etti.

“Utanmadan, sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş” diyen Erdoğan, “Siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız. Gönül dilinden anlamayanlara anladıkları dilden konuşmasını biliriz” şeklinde konuştu.

HDP: TÜRKİYE BU TEHDİTLERE PABUÇ BIRAKMAYACAK

Erdoğan’nın 15 Temmuz’lu tehdidine muhalefet cephesinden yanıtlar gecikmedi. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Türkiye halkı da bu tehditlere pabuç bırakmayacak! Göreceksiniz… Getirmesini bildiyse göndermesini de bilecek elbet. Hani sandık kırmızı çizginizdi? İstemeseniz de Gideceksiniz…” sözleriyle Erdoğan’a tepkisini gösterdi.

DEVA PARTİSİ: ANAYASA’YI YOK SAYAN BİR CUMHURBAŞKANI

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ise Erdoğan’ın dünkü açıklamasında “Biz bu halka aşığız” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı daha dün millete ‘size aşığım’ diyordu, bugün açıkça tehdit ediyor. En temel anayasal hak olan sokak protestosuna yönelene 15 Temmuz muamelesi yapacakmış… Anayasa’yı yok sayan bir Cumhurbaşkanı! Türkiye mutlaka bu kötülüğü aşacak ve hukuk devletine dönecek!” yorumunda bulundu.

GELECEK PARTİSİ: ULAŞTIĞIMIZ İLERİ DEMOKRASİ DÜZEYİ

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun ise “Ulaştığımız ileri demokrasi düzeyi bu” diyerek Erdoğan’a tepki gösterdi. Torun, “İktidarın başı anayasal bir hakkı kullanmak isteyen vatandaşlarını alenen tehdit ediyor” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com