Erdoğan’ın eski metin yazarı Ünal: ‘Yaşamak için öldürmemiz gerek’

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, köpek itlafını "yaşamak için öldürmek gerek" şeklinde savundu: "Eğer çıkacak yasa köpek terörünü kökten çözmezse, toplum kendi meselesini kendisi çözmeye girişecek, bunun da her açıdan olumsuz sonuçları olacaktır."

KRONOS 24 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal.

Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal, AKP’nin sokak hayvanlarına “çözüm” olarak sunduğu uyutma yasasını savundu. Yasa taslağına gelen tepkilere yanıt veren Ünal, “Eğer çıkacak yasa köpek terörünü kökten çözmezse, toplum kendi meselesini kendisi çözmeye girişecek, bunun da her açıdan olumsuz sonuçları olacaktır” dedi.

Ünal, “Eğer yasa öngörüldüğü gibi çıkarsa, sıkı takip edilen sahiplendirme ve itlaf gibi iki seçenek olacak. Bu da sokaklarımızı esir alan başıboş köpek terörünün sonunu getirecek. Burada risk şu: Yasanın görüşülme aşamalarında, mama firmalarının da kışkırtması ve desteğiyle, örgütlü azınlığın sesi örgütsüz yığınların sesini bastırabilir. Çirkeflik, ağırbaşlılığı sindirebilir. Dolayısıyla şu anlamsız, gereksiz ve tabansız korkunun artık aşılması, hakikatin cesaretle dile getirilmesi gerekiyor. Özellikle siyasetçilerin bu topa girmesi, halkın hissiyatına tercüman olması bekleniyor. Gazeteciler, yazarlar, belediye başkanları, STK’lar seslerini yükselterek Meclis’in işini kolaylaştırmalı” ifadelerini kullandı.


 

‘YAŞAMAK İÇİN ÖLDÜRMEK…’

Faturanın en çok da siyasete ve siyasetçiye çıkacağını söyleyen Ünal, köpek itlafını “yaşamak için öldürmek gerek” diye savundu.

“Masum canlıların itlafı elbette kolay değil ama hayatın hemen her anında uyguladığımız en temel ve en acı gerçekle yüzleşmek zorundayız: Yaşamak için öldürmek… Gıda için bitkileri, hayvanları öldürüyoruz. Güvenlik ve sağlığımız için örneğin sivrisinekleri, fareleri öldürüyoruz. İstiklalimiz için saldırganları, düşmanları, teröristleri yok ediyoruz. Normal olanın barış dönemleri değil savaş dönemleri olduğunu iddia edenler haksız değiller. Keşke başka bir yol olsa ama yok.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com