Erdoğan’ın görev onayı 7 Haziran’dan sonraki en düşük seviyede: Yüzde 38,6

Metropoll’ün son anketine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görev tarzını onayların oranı sadece yüzde 38,6 oldu. Bu oran 7 Haziran seçimindeki yüzde 37,5’ten sonraki en düşük seviye olarak kayda geçti.

KRONOS 25 Aralık 2021 GÜNDEM

Metropoll Araştırma’nın anketine göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev tarzını onaylamayanların oranı yüzde 57,2’ye çıktı. Erdoğan’ın görevini onaylayanların oranı ise 7 Haziran 2015’teki seçimden bu yana en düşük seviyeyi gördü.

Metropoll Araştırma, “Türkiye’nin Nabzı Aralık 2021: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Görev Onayı” anketinin sonucunu paylaştı. Ankette katılımcılara “Genel olarak düşündüğünüzde, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. “Hayır, onaylamıyorum” diyenlerin oranı yüzde 57,2 oldu. “Evet, onaylıyorum” diyenlerin oranı sadece yüzde 38,6’da kalırken, “Fikrim yok/Cevap yok” diyenler ise yüzde 4,3 oldu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

MHP’LİLERİN YÜZDE 30’U DA ERDOĞAN’I ONAYLAMIYOR

Ankette partilere göre dağılıma da yer verildi. CHP’lilerin yüzde 95’i, İYİ Partililerin yüzde 89,8’i, HDP’lilerin yüzde 93’ü Erdoğan’ın görev tarzını onaylamadığını belirtti. AKP’lilerin yüzde 94,9’u onaylarken, MHP’lilerin yüzde 68,1’i onayladığını, yüzde 30’su ise onaylamadığını belirtti.

7 HAZİRAN’DAN SONRA EN DÜŞÜK SEVİYE

Erdoğan’ın görev tarzını onaylayanların oranı yüzde 38,6 olarak 7 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeyi gördü. 7 Haziran’dan bu oran yüzde 37,5’ti. Erdoğan’ın görev tarzını onaylayanlar geçen aydaki ankete göre de azaldı. Kasım 2021’deki ankette oran yüzde 39,3’tü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com