Erdoğan’ın övdüğü Tarım Kredi marketlerini AKP’li vekil eleştirdi

AKP Zülfü Demirbağ, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerini piyasan farkı olmadığı için eleştirdi. Erdoğan uygun fiyatlı olduğu gerekçesiyle kooperatif marketlerini övmüştü.

KRONOS 29 Aralık 2021 EKONOMİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, fırsatçıların piyasayı manipüle etmesini engellemek ve fiyat artışını önlemek amacıyla Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerindeki gıda fiyatlarının düşürülmemesini eleştirdi.

Tarım Kredi Kooperatif Market’te gıda fiyatlarının belli bir düzeye çekme amacıyla kurulduğunu belirten Demirbağ, tarım marketlerinde birkaç üründe düşük fiyat olduğunu söyledi.

“PİYASAYA GÖRE CİDDİ BİR FARK BULUNMUYOR”

Tarım marketlerdeki fiyatların yüksek olduğunu belirten AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Halk ekmek fabrikaları, nasıl ki ekmek fiyatlarını dengeleme görevi ifa ediyorsa, tarım marketler de gıda ürünlerinin fiyatını, belli bir düzeye çekme görevini yerine getirmek için kuruldu.
Ancak benim bu marketleri gezip gördüğüm kadarıyla, tarım marketlerindeki ürünlerde, piyasaya göre ciddi bir fark bulunmuyor.” dedi.

BİRKAÇ ÜRÜNDE FİYAT DÜŞÜK

“Birkaç üründe bir miktar düşük fiyat var. Ancak bu fiyatlar, Cumhurbaşkanımızın beklentilerini karşılayacak düzeyde değil. Bu durumu gerek Tarım ve Orman Bakanlığı, gerekse de Sanayi Bakanlığı yetkililerine ileteceğiz.” diyen Demirbağ, “Genel müdürümüzle yaptığım görüşmede, tarım marketlerinde uygulanan fiyatların gerekçesini; piyasaya yeni girdiklerini, diğer marketlerin ellerinde stokları olduğunu ifade etti.” dedi.


 

Demirbağ, “Müdür bey, ürünlerin alış fiyatının üstüne, sadece personel ve kira giderlerini ekleyerek satış yaptıklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde tarım marketlerde ciddi fiyat düşüşleri bekliyoruz.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
>