TİP, Erdoğan’ın ‘son kez’ sözünü tiye aldı: ‘Teoman’ın müziği bırakması gibi’

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Kadıgil, Erdoğan'ın "Bu benim son seçimim" açıklamasına işaret ederek, "Teoman’da özür dileyerek Teoman’ın müziği bırakması gibi değerlendiriyorum" dedi.

KRONOS 09 Mart 2024 GÜNDEM

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bu benim son seçimim” açıklamasına işaret ederek, “Teoman’da özür dileyerek Teoman’ın müziği bırakması gibi değerlendiriyorum. ‘Abilerim ablalarım inanın dilenci değilim ama bir istirhamım olacak’ taktiğiyle siyasi dilencilik yapıyor” diye konuştu.

‘…Kİ SONSUZA DEK SEÇİLEBİLSİN’ 

Sözcü Tv’de Ece Üner’in programına katılan Kadıgil, “Vallahi bu benim son seçimim bana oy verin yazık olur bana diyerek duygu sömürüsü yapıyor kendi tabanına bir yandan da alttan alta Anayasayı değiştirmeye çalışıyor ki; sonsuza dek seçilebilsin. O yüzden tebessüm ederek okudum AKP Genel Başkanı’nın bu yorumunu” ifadelerini kullandı.


‘AKP’NİN KAZANMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ’ 

Kadıgil, seçimlere ilişkinse şunları söyledi: “Biz hiçbir yerde AKP-MHP faşist rejimine kazandırmayacak şekilde pozisyon aldık. Bunu CHP’ye kazandırmak için değil, AKP’nin kazanmaması için çalışıyoruz. Öte yandan ben kişisel olarak İstanbullu bir kadın olarak 31 Mart’ta Ekram İmamoğlu’na oy vereceğim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com