Erkan Baş, belediye başkan adayı oldu

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Kocaeli’nin Gebze ilçesinden belediye başkan adayı oldu.

KRONOS 16 Şubat 2024 GÜNDEM

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Gebze’den aday olduğunu açıkladı. Baş kararıyla ilgili yaptığı açıklamada “İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz” dedi.

Baş’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

“Ülkemiz yine önemli bir seçim sürecine giriyor. Öncelikle partimize güvenen, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için partimize başvuran tüm adaylarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır.


Adaylığı böyle değerlendirdiğimiz için ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve yöremizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum. Türkiye’nin işçi partisi Türkiye işçi sınıfının her zaman yanında ve hizmetinde olacak, demiştik.

İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz. Çünkü, algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart! Gebze’yi işçiler yönetecek. Türkiye’yi işçiler yönetecek” dedi.

İŞÇİLERİN İLÇESİNDE İŞÇİ PARTİSİ
Erkan Baş’ın adaylığını TİP de sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

“İşçilerin ilçesinde Türkiye’nin işçi partisi var!
Gebze Belediye Başkan Adayımız, Genel Başkanımız Erkan Baş!”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com