Erkan Baş’tan ‘30 milyon TL’ iddiasına yanıt: Muhalefeti dizayn operasyonu

TİP lideri Erkan Baş, gazeteci Bahar Feyzan'ın gündeme getirdiği "CHP'den seçim öncesi 30 milyon TL alındı" iddiasını kesin bir dille yalanladı. Baş'a göre bu iddia bir "operasyon" ve amacı da seçim öncesi TİP ve CHP'yi zan altında bırakmak, ayrıca Emek ve Özgürlük İttifakı'nı dağıtmak.

KRONOS 15 Ağustos 2023 GÜNDEM

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, gazeteci Bahar Feyzan’ın “Seçimden önce CHP TİP’e 30 milyon TL verdi” iddiasını yalanladı.

TİP’in hem suç duyurusunda bulunacaklarını hem de tazminat davası açacaklarını açıklamasının ardından, Genel Başkan Baş da “Açık bir yalan var ortada” dedi.

tv100 yayınına katılan Baş, konuyla ilgili soru ‘üzerine’ şunları söyledi: “Baktırmaya gerek duymadan yalan diye açıklama yaptık çünkü biliyoruz ki partimizin toplam seçim bütçesi bile 30 milyonu bulmamıştır. Biliyoruz ki diğer partileri değerlendirmek bana düşmez ama Türkiye siyasetinin en temiz partisi bu konuda. Dolayısıyla açık bir yalan var ortada.”

‘BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ’

Bu tip haberlerin seçim öncesi muhalefeti dizayn operasyonunun parçası olduğunu savunan Baş, “Aynı ittifakta dahi olsanız, bir siyasi partinin başka bir siyasi partiye bu şekilde yardım yapması bizim açımızdan etik değil. Yasaya da aykırı. Burada bir taşla üç kuş vurulmak isteniyor. Hem TİP zan altında bırakılıyor. Hem CHP zan altında bırakılıyor. Hem de Emek ve Özgürlük İttifakı da dinamitlenmek isteniyor. Emek ve Özgürlük İttifakı içindeki yoldaşlık hukuku, yan yana geliş bozulmak isteniyor. Ve büyük ihtimalle önümüzdeki dönem, yerel seçimlere dönük muhalefeti dizayn etme operasyonunun bir parçası…” yorumunda bulundu.

‘ÇOK GÜVENDİĞİM BİR KAYNAĞIM VAR’

Baş’ın açıklaması üzerine yayına bağlanan Feyzan ise “Çok güvendiğim bir kaynağım var onunla konuştum, zaten bu sürecin içinde olan bir isim olduğu için bunu bu kadar emin bir tonda yazdım” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com