Esenyurt’ta bir grup Suriyelilere ait işyerlerine saldırdı

Esenyurt Bağlarçeşme Caddesi'nde mahalleli ile Suriyeli grup arasında kavga çıktı. Kavga sonrasında Suriyelilerin işyerlerinin bulunduğu AVM'nin camları kırılırken polis tarafından bir kişi gözaltına alındı.

KRONOS 10 Ocak 2022 GÜNDEM

Bağlarçeşme Caddesi’nde mahalleli ile Suriyeli grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Kavga sonrasında bir grup Suriyelilere ait işlerlerine saldırdı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bir grup mahalle sakini yabancı uyruklu kişilerin dükkanlarının bulunduğu alışveriş merkezinin cam ve vitrinlerine zarar verdi.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve özel harekat ekipleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede çalışma yaparken 1 kişi gözaltına alındı.


Olayların ardından bir grup, “Burası Türkiye, Suriye değil” diye slogan atarak yürüyüş yaptı.

Suriyeli karşıtı açıklamaları ile bilinen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından vatandaşlara ağrıda bulundu. Özdağ yaptığı paylaşımda, “Esenyurt’ta Türk halkıyla Suriyeliler arasında cereyan eden ve her türlü provokasyona açık olan olaylardan milletimizin uzak durmasını rica ediyorum. Zafer Partisi olarak kimsenin burnu kanamadan tüm sığınmacıları ülkelerine geri göndereceğimiz sözünü bir kez daha yineliyorum” ifadesini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com