Eski AKP’li Başkapan, Erdoğan’ın yeğeni tarafından tehdit edildi, hapse girdi

"Menzil"i eleştirdiği için Erdoğan'ın yeğeni tarafından tehdit edilen Başkapan, 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten cezaevine girdi.

KRONOS 06 Mayıs 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı için Erdoğan için, “Ona çok büyük hayranlık besliyorum, canımı bile veririm” diyen Nuri Başkapan, Facebook’tan Menzil tarikatını eleştirdiği için Erdoğan’ın yeğeni tarafından tehdit edildiğini söyledi. Başkapan suç duyurusunda bulundu, ancak kendini “Cumhurbaşkanına hakaret”ten cezaevinde buldu.

Nuri Başkapan bir gün Facebook’tan Menzil tarikatını eleştirdiğinde paylaşımın altına, “Azrail’in olur, canını alırım” yorumu yazıldı. Ölüm tehdidinde bulunan kişinin adı Ahmet Eker’di. Başkapan, “Sivas’ta komiserim” diye ekleyen Eker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gazeteci Barış Pehlivan ise “Kimin tutuklandığını biliyor musunuz?” başlıklı yazısında Başkapan’ın başından neler geçtiğini yazdı.

Pehlivan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

İBB’DEN GÖNDERİLDİ

“Erdoğan’ın yeğeni tarafından tehdit edildiğini söyleyerek suç duyurusunda bulundu. Sonuç alamadı. Kendisine karşı ağır küfürlerin olduğu bir ses kaydı yayımladı, tutuklandı. Garip mi? Cezaevi koğuşunun anahtarı yine “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıydı.

Halbuki bir zamanlar Erdoğan için ‘Ona çok büyük hayranlık besliyorum, canımı bile veririm’ diyecek kadar AKP’liydi. Öyle ya, çok eskiden beri tanışıyorlardı, Rize’den hemşeriydiler.

Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın referansıyla İBB’ye girdi. Ancak ne zaman ki İmamoğlu’nun kampanyasına 50 TL bağış yaptı, kendisini kapının önünde buldu. Gelin görün ki belediye CHP’ye geçip işe geri alınınca, Başkapan da CHP’ye üye oldu. Pek hatırlanmaz, zamanında Kılıçdaroğlu hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu.

MENZİL’İ ELEŞTİRİNCE POLİSTEN TEHDİT

Evet, Nuri Başkapan demek dilekçe demekti. Gün gelir, Erdoğan’a ihtarname çekmek ister, noterde gözaltına alınır. Gün gelir, SADAT’ın ve Diyanet’in ‘darbe planı yaptığını’ iddia eder, savcıyla kavgaya tutuşur. Gün gelir, AKP kongresine ‘insan öldürmeye tam teşebbüs’ soruşturması açılmasını ister, soluğu adliyede alır.

Sadece bu kadar mı? Değil. Sedat Peker’in insanları ölümle tehdit ettiğine dair ihbarda bulunur, ‘ifade hürriyeti’ denir. Osman Öcalan’ı yayına alan TRT’ye terör soruşturması ister, ‘basın özgürlüğü’ diye karar çıkar. Ama o yılmaz ve hatta bazı suç duyurularından sonuç da alır.

Örnek mi?

BİRKAÇ SATIRDA GEÇEN TUTUKLAMA HİKAYESİ

Nuri Başkapan bir gün Facebook’tan Menzil tarikatını eleştirdi. Yorum geldi altında; ‘Azrail’in olur, canını alırım’ yazıyordu. Ölüm tehdidinde bulunan Ahmet Eker adlı biriydi. ‘Sivas’ta komiserim’ diye de ekliyordu. Başkapan ise en iyi bildiğini yaptı, suç duyurusunda bulundu.

Polis memurunu, ‘telefonumu başkası karıştırmış’ savunması kurtaramadı. Hakkında hapis kararı ve disiplin cezaları verildi. En son ‘Sıra sana da gelecek’ diyen ve kendisinin Cumhurbaşkanlığı’nda çalıştığını iddia eden bir başka polisle davalıktı. O dosya sonuçlanmadan sırası geldi, hapse girdi.

Yani, demem o ki… Birkaç satırlık tutuklanma haberlerindeki isimlerin çarpıcı hayat öyküleri olabiliyordu. Onlardan birini okudunuz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com